(VIDEO) Rukometašice Levalee poražene od Tivta

Derbi kola opravdao je očekivanja. Četa Dragana Đurđevca sjajno je otvorila duel i povela 3:0, a moglo je biti i ubjedljivije da su ,,kanarinke“ iskoristile još nekoliko zicera. Umjesto toga, Tivat je uzvratio i uhvatio priključak već kod rezultata 4:3. Nakon toga usporile su obje ekipe, viđena je veoma jaka odbrana i slaba realizacija u napadu, pa je u 20. minutu na semaforu stajalo 6:4. Do poluvremena gostujući tim uspio je da se primakne na gol minusa (8:7).

Na samom početku drugog dijela Levalea je zaradila duplo isključenje, ali Tivat nije uspio da profitira iz toga, naprotiv, domaći sastav je čak otišao na 13:10. Ipak, nijesu se tivćanke pokolebale i u narednim minutima nakon dugo vremena uspjevaju da poravnaju na 14:14. Od tog momenta dugo se igralo gol za gol, a Levalea je ta koja je konstantno bila u prednosti. Međutim, finiš meča pripao je Tivtu koji je uspio da preokrene rezultat i uz dosta sreće da upiše pobjedu 25:24.

Nejefikasnija na meču bila je Andrijašević iz domaće ekipe sa 9 golova, dok se na drugoj strani istakla Kovačević sa 6.