(VIDEO) Prva ženska rukometna liga: Levalea savladala Zetu

U 15. kolu Prve ženske rukometne lige Levalea je savladala Zetu 31:20.

Laka i ubjedljiva pobjeda domaćih rukometašica. Utakmica je počela ujednačeno i bez puno pogodaka, a nakon 15-ak minuta igre obje ekipe upisale su se po četiri puta. Od tog trenutka šuteri su se raspucali, pa je viđen i mnogo atraktivniji rukomet. Dugo se igralo gol za gol, sve do rezultata 8:8, a onda je Levalea zaigrala fenomenalno u posljednjih deset minuta poluvremena i stekla lijepih šest golova prednosti (16:10).

Kanarinke su u nastavku čuvale stečeno vođstvo, a postepeno i uvećavale, pa je u 40. minutu rezultat bio 21:13. Ipak, Zeta je uzvratila serijom 5:1 i tako prepolovila zaostatak. Uvukla se nervoza u domaćim redovima, ali Zeta nije uspjela to da iskoristi dodatno. Umjesto toga, uz par grešaka gostujuće ekipe, Levalea još jednom uspjeva da se odlijepi, a do kraja meča i da upiše ubjedljivu pobjedu 31:20.

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Dragnić koja je postigla devet golova, dok se na drugoj strani istakla Babić sa šest.