(VIDEO) Košarkaši Montenegra ubjedljivi protiv Lima

U 17. kolu Prve B lige za košarkaše Montenegro je ubjedljivo savladao Lim 82:66.

Neočekivano laka pobjeda domaćih košarkaša. Iako je Montenegro poveo 6:3 na početku meča, prva dionica bila je za zaborav. Veliki broj grešaka domaće ekipe i loš šut, maksimalno je iskoristio Lim, koji je polako ali sigurno kažnjavao domaćina i stekao dvocifrenu prednost 21:11. Međutim, potpuno druga priča u drugoj četvrtini. Montenegro serijom 8:0 furiozno kreće i topi zaostatak na minus dva. Momenat je bio na strani domaće ekipe koja je posle dugo vremena uspjela da povede 27:26. Do kraja poluvremena Montenegro je uspio da odbije nalete beranaca i da ode sa prednošću 35:33.

Uvodni minuti nastavka u potpunosti su pripali domaćinu koji je sjajnom igrom otišao na 49:35. Nije bilo za očekivati da Montenegro drži tako visok ritam, pa je Lim uspio da smanji zaostatak na devet poena uoči posljednjih deset minuta (60:51). Ipak, to je bilo sve od gostujućeg tima. Montenegro je sigurno čuvao prednost, a postepeno i uvećavao, pa je konačan rezultat bio 82:66.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Pješčić koji je postigao 22 poena, dok se na drugoj strani istakao Stijović sa 25.