Rutinska pobjeda „ajkula“: Sa Grčkom za peto mjesto

Crnogorski vaterpolisti slavili su protiv Rumunije 18:11 i tako zakazali duel sa Grčkom za peto mjesto.

Nije sve izgledalo sjajno na početku, Rumunija je povela sa 3:0 i nagovjestila da ako naši momci ne krenu ozbiljnije da će biti problema.

Srećom već do kraja prve četvrtine smo krenuli da igramo i serijom 4:0 da preokrenemo rezultat nakon prvih osam minuta.

Ostatak utakmice neosporni kvalitet je presudio, pa na kraju čak i rutinska utakmica i pobjeda sa velikom razlikom iako je izgledalo tokom meča da nisu „ajkule“ igrale punom snagom.

Sada slijedi duel sa Grčkom za peto mjesto, koja je slavilla ranije protiv Srbije 12:10.

Tekstualni prenos meča mogli ste pratiti na našem portalu:

ČETVRTA ČETVRTINA

8.minut Crna Gora – Rumunija  18:11 GOOOL

Averka potvrđuje pobjedu.

7. minut Crna Gora – Rumunija 17:11

Fulea precizan iz peterca.

7. minut Crna Gora – Rumunija  17:10

Sve ide dobro  za naše momke. Tešanović brani na golu zicer Rumunima, igrač više, ali neprecizni smo bili.

6. minut Crna Gora – Rumunija 17:10 GOOOOL

Kontra naših momaka, Vidović pronalazi Mačića i gol.

5. minut Crna Gora – Rumunija 16:10 GOOOOOL

Brguljan za Matkovića, Matković daje gol.

5. minut Crna Gora – Rumunija 15:10

Igrač više za Rumuniju, i sjajna odbrana Draška Brguljana. Vančil nakon kornera ipak smanjuje.

4. minut Crna Gora – Rumunija 15:9 GOOOOL

Lijepo se Perković izborio za poziciju u pogodio, na asistenciju Draška Brguljana.

3. minut Crna Gora – Rumunija 14:9

Prelijep gol Priateasa sa distance.

2. minut Crna Gora – Rumunija 14:8

Dobili su Rumuni igrača više, ali pogađaju stativu. Na drugoj strani Judean je isključen. Lijep napad naših, ali Popadić puca na kraju pravo u Cika.

1. minut Crna Gora – Rumunija 14:8 GOOOOL

Rumunima prvi napad, ali dobar blok Vlada Popadić. Napad za naš tim, dosuđen je peterac i Đuro Radović bez problema pogađa.

TREĆA ČETVRTINA

8. minut Crna Gora – Rumunija 13:8

Smanjili su Rumuni u zadnjem minutu dionice, imali smo dovoljno vremena za napad, ali nismo bili precizni.

7. minut Crna Gora – Rumunija 13:7 GOOOOL

Đuro Radovič pogađa za seriju 4:0 „ajkula“.

6. minut Crna Gora – Rumunija 12:7

Prvo Tešanovićeva dobra odbrana. Potom napad u kojem dolazimo do novog isključenja protivnika. Perković nije bio precizan.

5. minut Crna Gora – Rumunija 12:7 GOOOOL

Peterac za naš tim. Matković rutinski

4. minut Crna Gora – Rumunija 11:7 GOOOOL

Sjajaj momentum Vidovića. Prvo krade loptu, a onda pogađa gol, svoj sedmi na turniru.

3. minut Crna Gora – Rumunija 10:7

KOlodrovski je isključen, probao je Vujović ali pogodio je prečku.

2. minut Crna Gora – Rumunija 10:7 GOOOOOL

Perković je prvo iznudio isključenje a potom i dao gol.

1. minut Crna Gora – Rumunija 9:7

Mačić je isključen, ali Tešanović rani.  Novi napad i Vančik daje gol.

DRUGA ČETVRTNA

8. minut Crna Gora – Rumunija 9:6

Iskljkučenje za nas, ali brzoplet napad.

Popadić je isključen, a Rumuni dolaze do novog  gola, ovog puta Kolodrovski.

7. minut Crna Gora – Rumunija 9:5 GOOOOL

Sjevnula je ljevica Đura Radovića. Jak šut, precizan i ponovo smo na +4.

7. minut Crna Gora – Rumunija 8:5

Sada Rumuni imaju igrača više. Mačić je isključen. Fulea je preuzeo odgovornost i pogodio dijagonalu.

6. minut Crna Gora – Rumunija 8:4 GOOOOL

Vujović ponovo iznuđuje isključenje. A sa igračem više dajemo gol. Dobra akcija, Vasilije Radović je ostao sam na stativi i pogodio. Vodimo četiri gola.

4. minut Crna Gora – Rumunija 7:4

Igrač više za Rumune. Iskljčen je Vasilije Radović. Ali brani Tešanović.

4. minut Crna Gora – Rumunija 7:4 GOOOL

Vujović je iznudio isključenje, a Averka je pogodio u Cikov desni ugao.

3. minut Crna Gora – Rumunija 6:4 GOOOOL

Dobra odbrana naših. Averka krade loptu. Vidović pogađa sa distance i dva gola prednosti za nas.

2. minut Crna Gora – Rumunija 5:4 GOOOOL

Miroslav Perković postiže gol nakon što se lavovski izborio za poziciju u pet metara.

2. minut Crna Gora – Rumunija 4:4

Đorđesku daje drugi gol na meču.

1. minut Crna Gora – Rumunija 4:3

Osvajamo prvi loptu, ali potapanje u napadu. Sa druge strane Brguljan je iznudio isljučenje. Kontra naših, probao je Vasilije Radović ali Cik brani.  Treći igrač više koji ne koristimo.

PRVA ČETVRTINA

8. minut Crna Gora – Rumunija 4:3 GOOOOL

Odbranili smo se sa igračem manje. I Đuro Radović u sljedećem napadu pogađa gol Rumuna. Vodimo.

7. minut. Crna Gora – Rumunija 3:3

Kakva pirueta Vasilija Radovića, maestralno. Šteta što lopta nije ušla u gol, ali ako ništa dobili smo peterac. Popadić precizan i vratili smo se u meč poslije lošeg starta.

6. minut Crna Gora – Rumunija 2:3

Imali smo igrača više, ali nismo uspjeli da ga realizujemo.

5. minut Crna Gora – Rumunija 2:3 GOOOOL

Popadić gol!!! Visoka lopta pod prečku. Falio nam je Popadić u prethodna dva meča.

5. minut Crna Gora – Rumunija 1:3 GOOOOL

Konačno Vasilije Radović daje prvi gol za naš tim.

4. minut Crna Gora – Rumunija 0:3

Igral više za nas, ali ne uspjevamo da ga iskoristimo. Previše ležerno djelujemo u bazenu.

3. minut Crna Gora – Rumunija 0:3

Očajan start „ajkula“. Rumunija dolazi do tri gola prednosti. Prioteasa je pogodio.

2. minut Crna Gora – Rumunija 0:2

Rumuni dupliraju prednost iz peterca. Georgesku je bio precizan.

1. minut Crna Gora – Rumunija 0:1

Rumini dolaze do gola iz prvog napada. Kolodrovski je prevario našu odbranu i pogodio. Perković pravi grešku, i novi napad za Rumune.

Crna Gora je u četvrtfinalu poražena od Italije 14:8, dok je od Rumunije bolja bila Španija 24:7.