Poraz od Islanda i kraj za „lavove“: Imamo za čime da žalimo

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je 30:31 od ekipe Islanda.

Ne postoje riječi koje bi mogle da opišu žal za ovim prvenstvom generalno. Dva meča i dva nesrećna poraza oba na jednu loptu. Niko nam nije davao šansu prije početka prvenstva, pogotovo u duelu sa Islandom, ali smo ponovo pokazali to srce i borbenost koja je glavna karakteristika naših reprezentacija, ali čini se da muška rukometna selekcija u tome prednjači. Ostaje još duel sa Srbijom koji će da bude za prestiž.

Sjajno su počeli naši momci meč, poveli 4:3, ali uslijedila je olujna igra Islanda koji je poveo u jednom trenutku 5:10 i izgledalo je da ide ka ubjedljivijoj razlici. Međutim nisu se dali naši, vratili su se sa 3:0 u mini seriji i odlično do kraja poluvremena držali priključak.

U nastavku, roleerkoster, ali zaustavili smo Islanđane koliko je to bilo moguće, i par puta došli do poravnanja.

Simić je skidao skoro sve sa krila, Čepić i Kaluđerović sjajni u oba pravca. Borozan, Grbić su davali bitne golove.

I onda na samom kraju, kod poranvatog rezultata na minut i po do kraja, odbranili smo se, uzeli napad za vođstvo, ali uslijedio je šok.

Luka Radović, koji je isto igrao sjajan meč je prilikom izmjene gazio liniju, zavrijedio isključenje od dva minuta i lopta za Island. Kristijanson je dao gol, mi smo probali preko Borozana, ali nije prošlo i to je bio kraj.

Tekstualni prenos meča mogli ste pratiti na našem portalu.

DRUGO POLUVRIJEME

60. minut Crna Gora – Island 30:31

Kraj. Nismo uspjeli da damo gol.

59. minut Crna Gora – Island 30:30

Šok za naše. Navvodno nije dobro izmjena izvršena i imamo do kraja igrača manje.

VUKO BOROZAN!!!! Elison promašio imamo napad za vođstvo.

57- minut Crna Gora – Island 29:30

Kaluđerović jak šut, ali na našu nesreću u prečku pogađa. Ako ništa minut igrača manje smo potrošili. Elison daje go na drugoj strani.

56. minut Crna Gora – Island 29:29

Radović vodimoooo.

Idući napad gol za Island i isključenje za Čepića.

56. minut Crna Gora – Island 28:28

SIMIĆ BRANI!!!!! Idemo po vođstvo.

55. minut Crna Gora – Island 28:28

ČEPIĆ!!!! Gol za naše momke, i potom dobra odbrana u kojoj smo zaustavili brzi napad.  I ponovo Čepić daje gol

54. minut Crna Gora – Island 26:28

Magnuson nakon opasnosti za pasivan napad, bukvalno izmišlja gol.

52. minut Crna Gora – Island 26:27

Šta sve noćas brani Nebojša Simić. Jedan od stubova koji nas drži u meču.

50. minut Crna Gora – Island 26:27

Grbović daje gol i ponovo smo na gol zaostatka.

50. minut Crna Gora – Island 25:27

Miloš Vujović je zaustavljen, ali po mišljenu letonskih sudija naše krilo je napravilo faul u napadu.

48.minut Crna Gora – Island 25:27

Vidarson postiže šesti gol na utakmici, ali i Čepić solo akcijom daje gol i izborio je igrača više za nas.

46. minut Crna Gora – Island 24:26

Nemanja Grbović pogađa. Bitan gol sa igračem manje za naše momke. Branko Vujović daje gol, ali nismo uspjeli da se promjenimo, i na prazan gol novi pogodatk za Island.

45. minut Crna Gora – Island 22:25

Serija Islanda. Faul Borozana, pa dva minuta i sedmerac. Magnuson pogađa.  Ponovo Islanđani na +3

43. minut Crna Gora – Island 22:24

Palmarson precizan, gubimo loptu u napadu, ali se dobro vraćamo o odbranu. Međutim Magnuson ulazi u ritam i novi gol

42. minut Crna Gora – Island 22:22

Šou Vasilija Kaluđerovića. Novi gol i novo poravnanje. Njegov četvrti pogodak.

41. minut Crna Gora – Island 21:22

Kakva odbrana Simića, šta je naš golman skinuo Gudjonsonu.  Kaluđerović nas nosi do poravnanja 21:21. Magnuson brzi gol sa druge strane.

40. minut Crna Gora – Island 19:21

Luka Radović ponovo iz kontre sjajan gol. Branimo se i naš napad ponovo.  MILOŠ VUJOVIĆ!!! Samo gol zaostatka

37. minut Crna Gora – Island 18:21

Palmarson pogađa, a onda arbitri sviraju korake Kaluđeroviću.

36. minut. Crna Gora – Island 18:20

Čavor konačno. Čak 123 km/h šut našeg reprezentativca.

35. minut Crna Gora – Island 17:20

Vuko Borozan ponovo postiže lijep go, ali opet primamo brz gol, i opet Gudjonson sa krila.

33. minut Crna Gora – Island 16:19

Simić skida zicer Elisena, ali niko nije pokupio od naših loptu. Island daje gol i ponovo kao u prvom poluvremenu sa igračem manje pravi seriju 2:0.

32. minut Crna Gora – Island 16:18

Gol sa igračem manje sa krila. Gudjonson je pogodio. Napad za nas, Vuko Borozan je fauliran, ali nema dva metra iako se naš reprezentativac bunio. Čepić ne uspijeva da iskoristi šansu.

30. minut Crna Gora – Island 16:17

ODbranili smo se, a onda Kaluđerović iz prvog talasa napada daje gol i iznuđuje isključenje.

PRVO POLUVRIJEME

29. minut Crna Gora – Island 15:17

Kristijanson daje gol, ali i Kaluđerović pokazuje da i mi možemo brzo da reagujemo.

28. minut Crna Gora – Island 14:16

Gudjonson uz dosta sreće dolazi do gola. Prethodno faul sviran našima dosta upitan.

26. minut Crna Gora – Island 14:15

LUKA RADOVIĆ!!!! Kakva partitura Nikšićanina. Dva gola i asistencija.

25. minut Crna Gora – Island 13:15

Kakva asistencija Luke Radovića i gol za Grbovića. Kontra za naše, ali Čepić ne daje gol, Ponovo kontra i gol Luke Radovića. Island preko Jonsona dolazi do +2.

24. minut Crna Gora – Island 11:14

Prvo Simić ponovo sjajno brani, lopta se vraća Islanđanima, i taman kad je bio pasivan napad, jedna lopta prolazi i gol.

22. minut Crna Gora – Island 11:13

Gol i za Stefana Čavora. Trebaju nam i njegovi golovi

21. minut Crna Gora – Island 10:13

Novi projektil Vuka Borozana, koji potom zaustavlja kontru Islanda. Međutim uspjevaju da iznude sedmerac, i Magnuson pogađa.

20. minut Crna Gora – Island 9:12

GOL za Grbovića. Trebaju nam golovi našeg pivota.  Ponovo arbitri „briljiraju“ i na iznanđenje samih Islanđana daju loptu njima. Koriste poklon Skandinavci i vode 12:9

19. minut Crna Gora – Island 8:11

Arbitri smatraju da je Vuk Lazović zaslužio isključenje. Dosta u najmanju ruku čudna odluka, koja donosi drugi isključenje za glavnog odbambenog rukometaša Crne Gore.  Valensija pogađa i vraća Island na +3

18. minut Crna Gora – Island 8:10

Dobra serija naših. Branko Vujović je fauliran i izborio je i sedmerac i dva minuta igrača više. Miloš Vujović je precizan.

16. minut Crna Gora – Island 7:10

Konačno gol za nas preko kapitena Mirka Radovića. Radović je postigao potom još jedan gol.

15. minut Crna Gora – Island 5:9

Island i sa igračem više daje gol. Palmarson je precizan. Brzo i Vidarson daje gol Island nam je dao dva gola sa igračem manje.

14. minut Crna Gora – Island 5:8

Konačno i dva minuta kazne za Island. Jonson je isključen. Međutim Branko Vujović loš pas za Mirka Radovića.

13. minut Crna Gora – Island 5:8

Borozan pogađa ponovo sa svoje pozicije, ali ISland igra brzi centar, i koristi što nemam golmana i odmah vraća prednost na +3

12. minut Crna Gora – Island 4:7

Dešava se ono što sa Islandom nikako ne smije – dozvolili smo brži tempo igre, a Skandinavci su tu među najboljima na svijetu. Elison pogaša prazan gol i sad je već ozbiljan zaostatak. Šola je tražio tajmaut.

12. minut Crna Gora – Island 4:6

Najgori mogući scenario. Gol Vidarsona i isključenja za Lazovića.

10. minut Crna Gora – Island 4:5

Jonson, koji je inače defanzivni specijalista, je iskoristio prvi talas napada i pogodio za prvo vođstvo Islanda.

9, minut Crna Gora – Island 4:4

Simić brani Rikarsonu ponovo. Treći put ga čita naš golman.

8. minut Crna Gora – Island 4:4

BRANKO VUJOVIĆ!!!! Kakav gol našeg beka, čekamo EHF da potvrdi kojom brzinom je ta lopta išla. Na drugoj strani sedmerac za Island i Magnuson je precizan.

6. minut Crna Gora – Island 3:3

Kakav gol Vuka Borozana, sa devet metara se digao i pogodio. Međutim Island odmah uzvraća. To su te njihove brze akcije koje moramo zaustaviti.

5. minut Crna Gora – Island 2:2

Prvo Vuk Lazović, uvjek borbeni, netipično za njega probija i daje gol, ali Island brzo uzvraća.

4. minut Crna Gora – Island 1:1

Kakav gol Branka Vujovića, prodor i pozicija daleko od idealne, ali majstrorija našeg rukometaša. Island vraća na drugoj strani uz dosta sreće.

3. minut Crna Gora – Island

Dobra odbrana naših, sjevnula je kontra za  Miloša Vujovića, ali zbog šuta u glavu islandskog golmana naše krilo dobija 2 minuta. Čini se da namjere nije nikakve bilo, ali pravila su striktna. Branimo se sa igračem manje preko „ministra odbrane“ Simića i kreće napad naših.

1. minut   Crna Gora – Island

Krećemo prvi sa centra. Island je postavio 6-0 odbranu. Lijepa akcija, pokušaj cepelina Vujovića za Borozana, ali nije biop precizan.