Treće mjesto na Evropskom juniorskom kupu za Andriju Martinovića

Takmičari Džudo saveza Crne Gore na Evropskom juniorskom kupu u Liganu osvojili su jedno treće i jedno peto mjesto, saopšteno je iz Džudo saveza Crne Gore.

„Treće mjesto u kategoriji do 100 kg pripalo je Andriji Martinoviću koji je, u borbi za treće mjesto i bronzanu medalju, savladao Francuza Fares Mekhouka. Martinović je do bronzane medalje na Evropskom kupu u Italiji, stigao  nakon startnog poraza od predstavnika Njemačke Bašina, savladavši  Italijana Graziosia, zatim Rodrigueza iz Španije i Maljevića iz BiH.

Stefana Kovinića  u kategoriji +100kg, je u borbi za medalju savladao Ramazan Ahmadov iz Azerbejdžana, pa se naš teškaš, ovoga puta, morao zadovoljiti petim mjestom. Stefan je zaustavljen u polufinalu od Kardave iz Gruzije, a do polufinala je stigao pobjedama nad Francuzom Khazri i Mađarom Doboš“, navodi se u saopštenju.

U Liganu je nastupilo ukupno 464 takmičara iz 29 zemalja.