(VIDEO) Sutjeska opravdala ulogu favorita protiv Danilovgrada

Očekivan trijumf Sutjeske u duelu sa Danilovgradom.

Prva dionica prilično izjednačena, gosti su pružili dobar otpor na krilima raspoloženog kapitena Jovovića koji je ubacio 15 poena. Ipak, zahvaljujući svom kapitenu Milošu Vujoviću, te Otaševiću i Vuleviću, Sutjeska ovaj period dobija 27:22. Početkom druge četvrtine domaći ostvaruju dvocifrenu prednost 37:25, ali, gosti su bili odlučni da skupo prodaju kožu, te su dva minuta prije odlaska na odmor prišli na 44:41,da bi na poluvremenu bilo 51:47.

Sutjeska je treću dionicu otvorila sa šest vezanih poena Miloša Vujovića, ali ni to nije uspjelo da pokoleba košarkaše Danilovgrada, koji su čak u jednom momentu uspjeli da preokrenu na 61:62. Ispostaviće se, međutim, da više od toga nijesu mogli. Sutjeska je na kraju trećeg perioda vodila 77:68, i potom dodala gas u posljednjem i trijumfovala 103:79.

Miloš Vujović je sa 34 poena predvodio Sutjesku do pobjede.Na drugoj strani najveći otpor pružili su Jovović sa 30 i Vasiljević sa 25 poena.