River utišao „Bombonjeru“

Fudbaleri Rivera savladali su Boku rezultatom 2:0 u Superklasiku igranom na „Bombonjeri“.

U 260. međusobnom duelu dva tima, milioneri su stigli do svoje 86. pobjede i smanjili zaostatak za domaćinom koji ima pet više.

Hladan tuš za domaće navijače dogodio se niotkuda u 41. minutu. Oprobao je kapiten Enco Peres udarac iz daljine, a lopta je na putu ka golu Serhija Romera zakačila venecuelanskog napadača Rondona i prevarila nekadašnjeg čuvara mreže Mančester junajteda.

Boki je ostalo da napada i pokuša da dođe do izjednačenja, što je ostavljalo prostora za kontru. Ekipa Martina Demikelisa je to iskoristila i preko Enca Dijasa u šestom minutu nadoknade postavila konačan rezultat.

Pred Bokom je za pet dana revanš polufinala Kopa Libertadoresa u Brazilu, gdje im je rival Palmeiras nakon 0:0 u prvom meču. River je iz tog takmičenja eliminisao Internacional koji u drugom polufinalu igra protiv Fluminensea.