Razigrani Kejn srušio Augzburg

Fudbaleri Bajerna savladali su Augzburg u Minhenu rezultatom 3:1 u drugom kolu njemačke Bundeslige.

Bavarci imaju maksimalan učinak na startu sezone, a Augzburg je ostao na jednom osvojenom bodu.

Bajern je sve dileme riješio u prvom poluvremenu, posle kog je imao prednost od 2:0, ali prema svemu viđenom na terenu nije zaslužio to vođstvo.

Augzburg je bio odličan u uvodnih pola sata, nekoliko puta je ozbiljno prijetio golmanu Ulrajhu, a onda je šampion Njemačke ni iz čega poveo. Igrao se 32. minut, kada je Udoki postigao bizaran autogol i tada su kola Augzburga pošla nizbrdo.

Bajern je u 40. minutu izborio penal, koji je u gol pretvorio Hari Kejn, za 2:0.

U drugom poluvremenu je sve išlo lako za Bajern, koji je propustio da do vrha napuni mrežu gostiju.

Sane, Gnarbi i Upamekano su promašili sjajne šanse, ali ne i Hari Kejn, koji je u 69. minutu krunisao sjajan trk i pas Alfonsa Dejvisa i postigao svoj drugi gol danas, za 3:0.

Konačan rezultat postavio je Hrvat Dion Beljo u 86. minutu, kada je smanjio na 3:1.