Juniorke Jedinstva najbolje u Crnoj Gori

Odbojkašice Jedinstva osvojile su titulu prvaka Crne Gore u juniorskoj konkurenciji.

Bjelopoljke su u finalu savladale Budućnost volley sa 3:2 (25:17, 25:18, 20:25, 21:25, 16:14), a do finala stigle su trijumfom u polufinalu protiv Akademije rezultatom 3:1 (25:16, 15:25, 25:23, 25:21).

Meč za pehar bio je izjednačen i odlučen je na razliku u petom setu.

Treće mjesto je osvojila ekipa Akademija iz Tivta, dok je barski Galeb bio četvrti.

Najbolja igračica završnog turnira je Gordana Madžgalj iz Jedinstva, Nađa Peković iz Budućnosti izabrana je za najbolju tehničarku.

Ivana Šebek iz Jedinstva najbolja je primačica servisa, nagradu u konkurenciji srednjih blokerki dobila je Dunja Ćupić iz Akademije, Darja Popović igračica Budućnosti je najbolja smečerka, dok je Milica Veličković iz Jedinstva dobila priznanje za liberku koja je obilježila finalni turnir.