(VIDEO) Sutjeska savladala Podgoricu

Trijumf Sutjeske u utakmici u kojoj su oba tima igrala na mahove.

Domaći su susret otvorili serijom 7:2, ali brzo su gosti izjednačili, pa je u nastavku viđena prilično izjednačena igra, a rezultat na kraju četvrtine bio je 21:19. Tokom druge dionice Sutjeska je sve vrijeme vodila ali nije uspjevala da ostvari osjetniju prednost. Na poluvremenu +7, 44:37, a narazigraniji u domaćem timu bili su Barović, Vulević i Otašević, dok im je na drugoj strani najbolje parirao Kljajević.

Sjajno su domaći otvorili drugo poluvrijeme, serijom 10:2 a uoči odlučujućih 10 minuta semafor je pokazivao rezultat 62:48. A onda je uslijedio pad. Podgorica odmah pravi seriju 2:11 a ubrzo i preokreće na 68:70. Odgovornost je, međutim, tada preuzeo Filip Barović koji je sjajnom rolom vratio Sutjesci prednost i pogurao je do konačnog trijumfa 85:81.

Barović najefikasniji u Sutjesci sa 32 poena, pratio ga je Vulević sa 14. U redovima Podgorice najefikasniji Kunc sa 15 i Anđušić sa 14 poena.