Kraj snova o Parizu: „Lavice“ izgubile od Slovenije i ostale bez plasmana na Olimpijske igre

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Slovenije 30:26 u posljednjem kolu kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre u Parizu i ostala bez vize za Francusku. To je prvi put da naše „Lavice“ neće igrati na tom takmičenju.

Izabranice Bojane Popović samo je pobjeda vodila na Igre, dok je selekciji koju sa klupe predvodi Dragan Adžić bio dovoljan i bod.

17:33 Završena je utakmica – Slovenija ide u Pariz, pobjeda protiv Crne Gore 30:26.

17:31 Isključenje za Pletikosić na minut do kraja, Atingre je dobila nezgodan udarac u glavu.

17:29 Na minut i po do kraja meča, Dragan Adžić traži tajm-aut.

17:28 Slovenija koristi napad, 28:24 – 58. minut.

17:27 Tanja Brnović postiže novi gol – 27:24.

17:25 Isključenje dva minuta za Sloveniju, sedmerac koristi Mugoša za 27:23 – 56. minut.

17:22 Mugoša pogađa za 26:22 – 55. minut.

17:21 Sedmerac koristi Slovenija, koja vodi 26:21 – 54. minut.

17:20 Opet odlična Atingre, koristi to Tanja Brnović za novi gol – 25:21 – 53. minut.

17:19 Ivanović postiže novi gol za Crnu Goru – 25:20 u 52. minutu. Tajm-aut Dragan Adžić.

17:18 Pletikosić postiže gol za 25:19.

17:17 Stanko pogađa za 25:18 – 50. minut.

17:14 Raste prednost Slovenije – 24:18 u 49. minutu. Nova greška u napadu Grbić.

17:13 Isključenje za Crnu Goru – peto, dva minuta za Bobanu Klikovac – 47. minut. Pogađa Stanko za 23:18.

17:12 Dijana Mugoša postiže novi gol – 22:18.

17:11 Gros prekida seriju Crne Gore – 21:17. Bobana Klikovac nije pogodila, Varagić to kažnjava za novih plus pet – 22:17 – 46. minut.

17:09 Gol Itane Grbić za 20:16, potom odbrana Atingre i novi gol za Despotović, 20:17 – 45. minut.

17:07 Opet nije pogodila Despotović, brza kontra Slovenije, koja prvi put ima plus pet – 20:15 u 44. minutu. Tajm-aut Bojana Popović.

17:05 Despotović je lijepo izgradila poziciju, ali nova odbrana Pandžić. Na drugoj strani novi gol – Stanko pogađa za 19:15 u 43. minutu.

17:04 Pletikosić promašuje sedmerac, ostaje 18:15 za Sloveniju.

17:03 Ana Gros odlična za 18:15 – 40. minut.

17:02 Prilazi Crna Gora na minus dva, sa sedam metara pogađa Matea Pletikosić – 17:15.

17:01 Nije pogodila Despotović, srećom još jednom odlična Atingre na drugoj strani, 17:14 – 38. minut.

17:00 Dijana Mugoša je isključena na dva minuta, sedmerac nije iskoristila Gros, odlična Atingre – 12 odbrana.

16:58 Isključenje za Sloveniju. Koristi Crna Gora napad, pogodila je sa sedam metara Mugođa za 17:14 – 36. minut.

16:57 Itana Grbić smanjuje na 16:13, Slovenija ne koristi napad, a onda ništa od novog gola za Crnu Goru, Grbić zaustavljena.

16:55 Slovenija veže dva gola, vodi 16:12 u 33. minutu.

16:53 Prvi gol za Crnu Goru u drugom poluvremenu, Pletikosić sa sedam metara za 14:12 u 31. minutu.

16:52 Počelo je drugo poluvrijeme, prvi napad ima Crna Gora.

16:38 Završeno je prvo poluvrijeme, Slovenija vodi 14:11. Odlična na našem golu Atingre – 11 odbrana.

16:37 Smanjuje Grbić na 13:11 – 29. minut.

16:36 Slovenija opet ima tri gola prednosti, 13:10 u 28. minutu.

16:33 Ana Gros pogađa za 12:10, pa probijanje naše reprezentacije. Tajm-aut traži Dragan Adžić.

16:32 Prišla je Crna Gora na minus jedan, pogodila je sa sedam metara Matea Pletikosić u 26. minutu.

16:30 Nevjerovatna Atingre briljira na golu i održava našu selekciju, na drugoj strani nije pogodila Nina Bulatović sa krila.

16:28 Po gol na obje strane, Pletikosić pogodila za našu selekciju, 11:9 za Sloveniju u 24. minutu.

16:27 Mugoša nije pogodila sedmerac za minus jedan u 23. minutu, ostaje 10:8.

16:26 Osam odbrana Antigre, na drugoj strani Tatjana Brnović pogodila za 10:8 u 22. minutu.

16:25 Dosta tehničkih grešaka naših reprezantivki, Slovenija to koristi na najbolji način.

16:24 Veže Crna Gora dva gola, Grbić je pogodila za 9:7.

16:23 Despotović pogađa za 9:6 u 19. minutu.

16:22 Konačno gol za Crnu Goru, 8:5 vodi Slovenija, ubrzo Gros vraća plus četiri 9:5. Isključenje u našoj reprezentaciji, dva minuta kazne za Nikolinu Vukčević.

16:19 Nastavlja Slovenija seriju pogodaka, 8:4, tajm-aut traži selektorka Bojana Popović.

16:18 Slovenija prvi put ima plus tri, 7:4 za izabranice Dragana Adžića u 16. minutu.

16:17 Novo isključenje za Tatjanu Brnović u 15. minutu, drugo u meču. Slovenija vodi 6:4.

16:15 Armel Antigre opet fenomenalna na golu naše reprezentacije, šest odbrana od 11 šuteva.

16:14 Imala je Slovenija 5:3, ali opet Dijana Mugoša pogađa za Crnu Goru, ovoga puta sa krila za 5:4. Isključenje dva minuta za Tatjanu Brnović.

16:12 Treći gol Crna Gora postiže iz sedmerca, pogodila je Dijana Mugoša za 4:3 u 11. minutu.

16:09 Crna Gora nije postigla gol iz igre punih osam minuta, Slovenija ima plus dva 4:2.

16:08 Novi gol za Crnu Goru, opet sa sedam metara, Mugoša je smanjila na 3:2 u 7. minutu.

16:06 Crna Gora nije iskoristila zicer, Ivanović pogodila stativu. Ana Gros pogađa iz sedmerca za 2:1 u 5. minutu, a ista igračica povislila je na 3:1 u 6. minutu.

16:04 Prvi gol za Crnu Goru postigla je Matea Pletikosić sa sedam metara, tome je prethodio faul nad Mugošom, a Slovenačka igračica dobila dva minuta suspenzije.

16:02 Slovenija je povela 1:0, Crna Gora nije iskoristila dva napada, odlično je počela utakmicu golmanka Antigre – dvije odbrane.

16:00 Počeo je meč u Noj-Ulmu.