“Lavice” izgubile od Njemačke, sa Slovenijom direktan duel za odlazak na Olimpijske igre

Crnogorske rukometašice su poražene od Njemačke u drugom meču kvalifikacija za Olimpijske igre.

Domaćin turnira u Ulmu je slavio 28:24 i osigurao plasman na OI, dok “lavice” sjutra od 16 sati imaju posljednju šansu – moraju da savladaju Sloveniju ako žele u Pariz.

Ravnopravan duel je viđen samo prvih desetak minuta, nakon toga su Njemice pokazale zašto su i prije turnira bile prvi favorit za olimpijski vizu.

Naša selekcija je nakon 30 minuta gubila 11:7, a meč je riješen početkom drugog poluvremena kada je dozvolila protivniku seriju 4:0 za 15:7. Nešto kasnije je bilo i minus 10 – Njemačka je vodila 20:10.

Izabranice Bojane Popović su u drugom dijelu nastavka popravile utisak, u 57. minutu smanjile na 26:22, ali je bilo kasno da vrate neizvjesnost.

TOK MEČA

Drugo poluvrijeme

Kraj utakmice – Njemačka je savladala Crnu Goru 28:24 i osigurala plasman na Olimpijske igre.

Dva minuta prije kraja, Njemačka vodi 27:23 i ima napad.

57′ – Serija Crne Gore 5:1, opet je pogodila Pavićević za 26:22. Do kraja meča je ostalo još tri minuta i 12 sekundi, opet tajm-aut domaćina.

56′ – Golovi Ivone Pavićević, pa Tanje Brnović za 25:20, odavno “lavice” nisu bile na minus pet.

Na devet minuta i osam sekundi do kraja Njemačka je tražila tajm-aut, vodi 24:17.

50′ – Minus sedam imaju “lavice” na deset minuta prije kraja nakon pogotka Despotović – 23:16.

48′ – Crna Gora je sada uhvatila ritam u napadu, ali je vjerovatno kasno da se vrati u utakmicu.

47′ – Domaćin čuva razliku, vodi 22:13 i ide ka Olimpijskim igrama.

43′ – Njemačka sada pogađa sve, Crna Gora više nije ozbiljan rival, pa domaćin ima najveću prednost – vodi 20:11.

40′ – Njemice reaguju sa dva gola, za 17:9, a Pletikosić je šestim pogotkom na meču smanjila na 17:10.

38′ – Mini serija “lavica” 2:0, opet se upisala Pletikosić iz sedmerca za minus šest.

36′ – Pletikosić je smanjila na 15:8, to je prvi gol Crne Gore nakon osam minuta.

35′ – Njemice vode 15:7 nakon serije 4:0 u drugom poluvremenu, ukupno 5:0 računajući finiš prvog dijela. Bojana Popović je morala da reaguje tajm-autom.

34′ – Serija Njemica na startu drugog dijela i sada je velikih 14:7.

31′ – Počelo je drugo poluvrijeme u Ulmu.

Prvo poluvrijeme

Poluvrijeme u Ulmu – Crna Gora gubi 11:7 od Njemačke nakon 30 minuta u kojima je u napadu napravila mnogo grešaka, a u odbrani bila na visini zadatka predvođena golmankom Atingre.

7:11 – Konačno gol s krila, postigla ga je Nina Bulatović i vratila minus tri, ali je na drugoj strani lako mrežu zatresla Grajsels.

6:9 – Pletikosić je pogodila treći put u nizu, drugi sa sedam metara. Sada minut odmora traže Njemice.

5:9 – Njemice imaju sigurnu prednost, a “lavice” promašuju zicere i većeg minusa ih čuva sjajna Atingre na golu.

5:8 – Konačno golovi naše selekcije – Pletikosić se upisala iz sedmerca, a onda i iz igre.

3:7 – Prvi put je plus četiri za Njemačku nakon golova Grajsels. Prije toga je Filter odbranila sedmerac Mugoši kod rezultata 5:3. Tajm-aut Bojane Popović.

3:5 – Brnović je smanjila na minus jedan, a Njemice potom iskoristile četvrti sedmerac u prvih 15 minuta susreta.

2:4 – Treći gol Maidhof iz sedmerca, nije je dva puta zaustavila Atingre, nije to mogla potom ni Rajčić.

2:3 – Gotovo sedam minuta je Crna Gora bla bez pogotka, onda je iz kontranapada pogodila Despotović.

1:3 – Serija promašaja na obje strane, pa pogodak Belk za novu prednost Njemačke. Potom je iz sedmerca sigurna bila Maidhof.

1:1 – Njemačka je povela iz sedmerca preko Maidhof, na isti način je uzvratila Mugoša.

1′ – Počeo je meč Crna Gora – Njemačka.

Najava meča

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore od 14.15 časova igra meč drugog kola kvalifikacija za Olimpijske igre.

Naša selekcija je na startu turnira savladala Paragvaj 30:25, a ispred nje su dvije ključne bitke za odlazak u Pariz, jer ih nakon Njemica čeka i duel sa Slovenijom u nedjelju od 16 sati.

Najbolje dvije selekcije će izboriti vizu za Olimpijske igre.

Njemačka je u prvom kolu opravdaa ulogu favorita protiv Slovenki, slavila je 31:25, pa je objektivno favorit i u duelu sa izabranicama Bojane Popović.