Ubjedljiv poraz kadetkinja od Bjelorusije

Ženska kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore porazom od Bjelorusije 2:6 završila je kvalifikacioni turnir za plasman na Evropsko prvenstvo.

Već od starta je bila evidentna razlika u klasi, Bjelorusija je do 10. minuta imala prednost od 3:0.

Uspjela je Crna Gora preko Maše Tomašević da smanji na 1:3 u 14. minutu, a novi gol za našu reprezentaciju postigla je Angelina Drešaj u 27. minutu za 2:3, što je bilo sve, kada su u pitanju golovi na ovom meču za našu selekciju.

Bjelorusija je u drugom poluvremenu nastavila da kontroliše igru, postiga još tri gola i rutniski slavila na stadionu pod Goricom.

Izabranice selektora Mirka Marića u prva dva kola slavile su protiv Litvanije u Kotoru 3:2 i Andore u Petrovcu 1:0.

U drugom meču naše grupe, Litvanija je danas pobijedila Andoru 3:0.

Tabela

1.Bjelorusija 9

2.Crna Gora 6

3.Litvanija 3

4.Andora 0

Plasman u elitnu rundu izboriće prvoplasirane selekcije, kao i najbolja drugoplasirana iz neke od šest grupa.