Sutjeska razbila Dečić za prekid loše serije

Fudbaleri Sutjeske slavili su u derbiju 8. kola Prve lige protiv Dečića 4:0.

Nikšićani nisu znali za pobjedu još od prve runde i utakmice sa Jezerom. Poslije toga su nanizali sedam mečeva bez trijumfa, računajući i Kup Crne Gore.

Večeras su se na stadionu OFK Titograda na Starom aerodromu revanširali Tuzanima za eliminaciju iz najmasovnijeg takmičenja.

Izabranici Vladimira Jankovića su poveli u 27. minutu. Loptu je nakon ubacivanja po zemlji sa lijeve strane preskočio Balša Boričić, na drugoj strani peterca je sačekao Dušan Vuković i poslao u suprotni ugao za 0:1.

Prednost gostiju udvostručio je Milan Mirosavljev iz kontranapada u 33. minutu. Asistent je bio Vuk Striković.

Na 3:0 je povisio Vuković u 53. minutu.

Bila je to akcija iz udžbenika Nikšićana. Marko Matanović je na boku proigrao Dragana Grivića, lijevi bek ubacio loptu u srce šesnaesterca, Vuković bio neumoljiv.

Poker Sutjeske kompletirao je rezervista Darjan Šušić u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, kada se samo poklonio na gol liniji na centaršut Fahd T Mohameda.