(UŽIVO) Srbija – Crna Gora 3:1

Fudbalska reprezentacija Crne Gore igra u Beogradu protiv Srbije utakmicu G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvi međusobni u Podgorici pripao je Srbiji 2:0.

Uoči duela na stadionu „Rajko Mitić“ domaća selekcija ima dva boda i utakmicu više od izabranika selektora Miodraga Radulovića.

Crnogorsku selekciju sve osim poraza ostvalja u igru za drugo mjesto i plasman na šampionat Starog kontinenta.

U dosadašnjem dijelu kvalifikacija ostvarila je i po dva trijumfa i remija – savladala je dva puta Bugarsku (1:0 i 2:1), dok je remizirala sa Mađatrskom (0:0) i Litvanijom (2:2) u gostima.

Srbija ima po dva trijumfa protiv Litvanije i poraza od Mađarske, dok je neriješeno igrala sa Bugarskom u gostima.

Tekstualni prenos možete pratiti na našem portalu.

77. minut 3:1 sada već… Tadić rješava utakmicu u Beogradu…

74. minut – Goool! Srbija ponovo vodi! Tadić je odradio pola posla, uposlio Aleksandra Mitrovića koji lako šalje loptu u praznu mrežu.

72. minut – Veoma dobra prilika za Srbiju. Kostić je centirao, Tadić je bio sam, ali je šutirao preko gola.

71. minut – Posljednjih dvadesetak minuta. Srbija se ofanzivnija, to daje prostora našoj ekipi da iz kontre ugrozi protivnički gol.

60. minut – Kao da se Crna Gora oslobađa pritiska „orlova“. Camaj se šutirao sa 25 metara, a Vanja odbio u korner.

55. minut – Terenska inicijativa domaće selekcije na početku prvog poluvremena. Međuti, to i dalje ne daje rezultata.

46. minut – Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela! Rezultat je 1:1.

36. minut – GOOOOOOOL! Vraća se Crna Gora! Stevan Jovetić je strijelac!

Bila je to sjajna kontra naše selekcije, na kraju je Marušić uposlio Jovetića koji je „probušio“ mrežu golmana domaćh.

31. minut – Prva izmjena i to prinudnog karaktera. Zbog povrede je izašao Andrija Vukčević, u igri je Risto Radunović.

26. minut – Pogriješili su naši fudbaleri na sredini terena, Živković se otovrio po desnoj strani, šutirao iz prve, ali je lopta završila pored gola golmana Mijatovića.

23. minut – Prva prijetnja pred golom Milinković-Savića, Marušić je šutirao, ali je golman Torina sigurno intervenisao.

9. minut – Gol! Aleksandar Mitrović nastavlja svoju seriju u dresu reprezentacije! Domaćin je rano postigao pogodak, iako je Crna Gora dosta čvrsto krenula.

3. minut – Prvo uzvuđenje na meču. Tadić je centrirao sa desne strane, a Mitrović šutirao preko gola.

1. minut – Počeo je meč!

Crnogorski fudbaleri odradili su zagrijavanje, dok su fudbaleri domaćih to uradili na pomoćnom terenu stadiona „Rajko Mitić“.

Sektor namijenjen navijačima naše selekcije polako se popunjava…

Nepun sat prije početka meča poznati su i sastavi obje selekcije.

Radulović se odlučio na sljedeći sastav: Mijatović – Tući, Savić, Tomašević – Marušić, Janković, Kuč, Camaj, Vukčević – Jovetić, Krstović.

Piksi Stojković je napravio par iznenađenja pa prvih 11 čine: V. Milinković Savić – Milenković, Veljković, Pavlović – Živković, Gudelj, Lukić, Mladenović – Tadić, Ilić – Mitrović.