Nađa Knežević ponovo zablistala u Umagu

Velika nada crnogorskog tenisa Nađa Knežević je po drugi put (prvi 2021) osvojila prestižni međunarodni turnir Champion Bowl Finals u kategoriji 11 godina.

Ovaj turnir je nezvanično svjetsko prvenstvo jer na njemu učestvuju najtalentovanija djeca nacionalnih prvenstava. Nađa se na turnir u Umagu kvalifikovala tako što je predhodno osvojila Champion Bowl turnir u Beogradu koji je bio izborni za četiri države: Srbiju, BIH, Makedoniju i Crnu Goru.

Koliki je Nađa uspjeh ostvarila najbolje potvrđuje podatak da je njemački nacionalni tim ove godine u Umagu predstavljalo čak 30-oro djece. U velikom broju učestvovali su i Španci koji su ove godine bili najuspješniji nacionalni tim na osnovu osvojenih medalja u singlu i dublu u svim takmičarskim kategorijama (od 9 do 16 godina). Nađa je u finalu savladala Belgijanku Artemis Anastiadis sa 6:4, 6:1.