(VIDEO) Sutjeska porazom od Dečića izgubila sve šanse da se domogne Evrope

Sutjeska je porazom definitivno izgubila sve šanse da se domogne Evrope, dok je Dečić osvojio prvu istorijsku titulu.

Igrao se 19. minut kada je viđena prva prilika. Nakon sjajne akcije gostujućih fudbalera Matić se našao oči u oči sa Giljenom, ali je golman Sutjeske izašao kao pobjednik. Već u narednom napadu još jednom je mogao Dečić do gola, glavom je pokušao Bajović, no opet je čuvar mreže nikšićana bio na visini zadatka. Ubrzo zatim odgovorila je Sutjeska preko Grivića, opasnost je trajala, ali nije lopta htjela u gol. Ipak u 35. minutu 1-0 za gostujući sastav. Sjajno je Božović ispratio ubacivanje sa strane i matirao Giljena. Samo četiri minuta kasnije Leon Ujkaj zaradio je drugi žuti karton, pa je prije vremena morao u svlačionicu. Do kraja prvog dijela Sutjeska je imala nekoliko pokušaja ka golu protivnika, ali je rezultat nakon 45 minuta ostao 0:1.

Domaćin je ofanzivno krenuo u nastavku, dok je Dečić bio primoran da se brani sa igračem manje. I pored toga gost je bio opasan iz kontranapada pa umalo da Stijepović u 61. minutu duplira prednost sjajnim pokušajem petom, no stativa je bila saveznik Giljena. Sutjeska dugo nije uspjevala da nametne pritisak, tek u posljednjih desetak minuta, a najbliži golu bio je Marković iz slobodnog udarca, ali samo se zatresla prečka gola Dečića. To je ujedno bio i posljednji ozbiljniji pokušaj na meču, pa je slavlje ekipe Dečića moglo da počne.

Nakon ovog kola Sutjeska se nalazi na četvrtoj poziciji na tabeli sa 51 osvojenim bodom, a u posljednjem kolu gostovaće ekipi Rudara.