Đoković odveo Srbiju na završni turnir u Malagu

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se danas na završni turnir Dejvis kupa, pošto je najbolji teniser svijeta, Novak Đoković, u dva seta pobijedio Alehandra Davidoviča Fokinu, donio drugi poen Srbiji i pobjedu u meču protiv Španije.

U prvom meču ovog duela, ranije danas, Laslo Đere je sa 2:0 pobijedio Alberta Ramosa.

Pored Srbije, iz iste grupe, među osam najboljih se plasirala i Češka, sa kojom će se Srbija sastati u posljednjem kolu u meču bez rezultatskog značaja.

U večerašnjem meču, Đoković je poslije sat i 49 minuta slavio sa 6:3, 6:4.

U osmom gemu prvog seta Đoković je oduzeo servis protivniku, da bi u narednom gemu pri svom servisu iskoristio drugu set loptu.

Prvi do brejka u drugom setu stigao je Davidovič Fokina u četvrtom gemu, da bi Đoković vezanim brejkovima u sedmom i devetom gemu stigao do preokreta i sigurne pobjede.