Crna Gora na krilima Jovetića pobijedila Bugarsku

Fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je Podgorici selekciju Bugarske 2:1 u duelu G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crnogorska selekcija upisala je drugi trijumf i ostala u trci za plasman na šampionat.

Crna Gora je povela golom Stefana Savića u prvom minutu sudijske nadoknade.

Do gola mogla je i tri minuta ranije, ali veliku šansu nije realizovao Marko Bakić.

On je, nakon odlične asistencije Nikole Krstovića, izašao sam ispred bugarskog golmana, ali je i šutirao pravo u njega.

Izjednačio je Preslav Nikolajev Borikov u 79. minutu.

Veliki trijumf donio je Stevan Jovetić, koji je nakon ubacivanja Dritona Camaja glavom savladao bugarskog golmana u šestom minutu sudijske nadoknade.

Jovetić je do gola mogao i u 85. minutu, ali se ispriječila prečka.

Veliku priliku da se upiše u strijelce imao je i Kiril Despotov, ali nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov udarac zaustavio je crnogorski golman Milan Mijatović.

Jedanaesterac je skrivio Igor Vujačić, koji je isključen zbog dva žuta kartona.

Bugarska je i prva zaprijetila, Lukas Petkov je u 19. minutu bio u šansi, ali je Mijatović odlično intervenisao.

U finišu prijetili su i Spas Delev, Dominik Jankov i Joan Stojanov, ali je Mijatović ostao nesavladan.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti 17. oktobra duelom sa Srbijom.

Tok meča:

90+9′ Završen je meč u Podgorici, pobjedaaa Crne Gore protiv Bugarske 2:1.

90+7’Goooooool, Jovetiiiić 2:1.

90+1′ Sudijska nadoknada u drugom poluvremenu je osam minuta.

88′ Opasni su Bugari u finišu, imali su par izglednih prilika, ali je i sreća pogledala naše fudbalere.

86′ Velikaaa prilika za Crnu Goru, nakon kornera koji je izveo Camaj, glavom je pokušao Stevan Jovetić, ali je pogodio prečku.

84′ Nove izmjene u našoj reprezentaciji Marko Vukčević i Stefan Mugoša su na terenu, izašli su Marko Janković i Marko Bakić.

79′ Gol za Bugarsku, 1:1, strijelac Borukov.Najprije je Delev pogodio stativu, a odbijenu loptu glavom u mrežu Mijatovića ubacio je Borukov.

76′ Povrijedio se Nikola Krstović. Umjesto njega na terenu je Driton Camaj, a novi napadač Lećea nažalost iznesen je na nosilima sa terena.

74′ Bugarska ima više loptu u nogama, ali se naši odlično drže u odbrani.

60′ Odbranaaaaa Mijatovićaaa, pročitao je Despodova sa bijele tačke, ostaje 1:0 za Crnu Goru.

59′ Penal za Bugarsku, drugi žuti i crveni karton dobio je Vujačić nakon prekšaja u šesnaestercu.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena u našoj reprezentaciji, ušao je Stevan Jovetić a izašao je Uroš Đurđević.

45+4′ Završeno je prvo poluvrijeme, Crna Gora – Bugarska 1:0.

45+1′ Goooool, Stefan Savić 1:0. Poslije gužve pred golom Bugarske, kapiten je zatresao mrežu za vođstvo “sokola”. Najprije je šut glavom Tomaševića odbranio čuvar mreže gostiju, ali je štoper Atletika bio na pravom mjestu i doveo naš tim u prednost.

42′ Velika šansa za Crnu Goru, Marko Bakić je imao zicer pred golom Bugarske, nakon odlične asistenicije Krstovića, loše je šutirao i odbranio mu je udarac golman Bugara.

26′ Izmjena u reprezentaciji Crne Gore, izašao je Šipčić zbog povrede, ušao je Tomašević.

24′ Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je naš reprezentativac Igor Vujačić.

19′ Odličan napad Bugarske, petom je Despodov proigrao Petkova, ali je Mijatović spriječio pogodak, lopta završava u korneru.

8′ Crna Gora je imala prvi opasniji pokušaj,  Andrija Vukčević je centrirao, a Krstović probao glavom, lopta pored gola.

5′ Bez mnogo uzbuđenja na startu duela, Bugarska je pokušala, neprecizan Despodov.

Počeo je duel u Podgorici.

Poznat je sastav Crne Gore za duel sa Bugarskom, selektor Radulović napravio je čak šest promjena u odnosu na startnu postavu u Kaunasu.

Mijatović – Vujačić, Savić, Šipčić – Marušić, Janković, Lončar, Bakić, A. Vukčević Krstović i Đurđević.

Najava meča:

Prvi međusobni u Razgradu pripao je crnogorskoj selekciji 1:0.

Izabranici selektora Miodraga Radulovića u dosadašnjem dijelu kvalifikacija upisali su i dva remija, protiv Mađarske i Litvanije i poraz od Srbije.

Bugarska je bez pobjede, sa dva osvojena boda.