Barsa nadigrala Real u Teksasu

Fudbaleri Barselone i Real Madrida sastali su se u Dalasu u pripremnoj utakmici za novu sezonu, a aktuelni prvak Španije savladao je najvećeg rivala 3:0.

Vodeći gol za Barselonu i to kakav postigao je Usman Dembele, poslije odlične kombinacije u 15. minutu.

Bila je to akcija u tri poteza. Barselona je izvela slobodan udarac sa desne strane i lopta po zemlji došla je do Pedrija. Mladi vezista nije se odlučio na udarac, već je sačekao da Dembele utrči u kazneni prostor.

Poslao mu je sjajnu loptu između trojice Realovih igrača, a Dembele je snažno zakucao u suprotan donji ugao.

Real je najveću šansu na meču imao u 20. minutu kada Vinisijus Žunior nije iskoristio penal.  U samom finišu meča Barsa je dokusurila Real, golovima Marina u 85 i Ferana Toresa u drugom minutu nadoknade.