(VIDEO) Bez podrške Zakonu o elektronskim komunikacijama

Skupština Crne Gore nije ponovo izglasala izmjene i dopune Zakona o elektronskim komunikacijama. Za ovaj Zakon nije glasao nijedan poslanik.

Prethodno su poslanici podržali izmjene Zakona o finansiranju lokalne samouprave.

Glasalo je 50 poslanika, 47 je bilo za, a troje uzdržanih.

Sjednicu ste mogli pratiti uživo na našem portalu:

Parlament je većinom glasova usvojio i zakon o izmjenama i dopunama Zakona o privrednim društvima. 

Protest su prije glasanja uputili poslanici Građanskog pokreta URA, ističući da je predlog zakona pokušaj da se unizi zakonodavni dom.

Poslanik GP URA Filip Adžić je rekao da nipošto ne može da bude javni interes da se ljudi koji su obezbijedili 80 miliona eura za EPCG smijene.

„Mi ćemo da spriječimo prodaju EPCG. Ne dovodite nas u situaciju da razmišljamo kako da odbranimo ono što su najveći interesi Crne Gore“, kazao je Adžić. 

Poslanik PES-a Miodrag Laković kazao je da nakon svega rečenog, Adžić treba da ode u tužilaštvo i prijavi sumnju da je počinjeno neko krivično djelo.

„Ako to ne uradi, ovo ćemo smatrati običnom političkom manipulacijom i podmetanjem“, rekao je Laković. 

Milatović je vratio i predlog zakona o dopunama Zakona o elektronskim komunikacijama, ali ga je juče iz skupštinske procedure povukla potpredsjednica Skupštine Crne Gore Zdenka Popović.

„Nakon konsultacija i razgovora sa potpredsjednikom Vlade Crne Gore za bezbjednost, unutrašnju politiku, evropske i vanjske poslove gospodinom Bečićem, potpredsjednikom Vlade i ministrom ekonomskog razvoja gospodinom Djeljošajem, kao i ministrarkom evropskih poslova gospodjom Gorčević, a imajući u vidu stav Evropske komisije, povlačim kao ovlašćeni predlagač Predlog zakona o elektronskim komunikacijama“, saopštila je Popović.

Kako je objasnila, bez obzira što smatra da se radi o dobrom zakonskom rješenju, sa željom da da određeno vrijeme da se Evropska komisija upozna sa prednostima ovog Zakona, povlači ovaj predlog kako ne bi dozvolili da politički subjekti unutar zemlje manipulišu sa stavovima Evropske komisije. 

Foto: Screenshot

NIKŠIĆ PROGNOZA