Najmanje 27 ljudi je poginulo, dok su desetine povrijeđene nakon zemljotresa magnitude 6,3 koji je rano jutros pogodio sjeverni avganistanski grad Mazar-e Sharifa.
Američki geološki zavod saopštio je da njegovi modeli ukazuju na to da su „vjerovatno značajne žrtve i da je katastrofa potencijalno široko rasprostranjena“ oko grada od oko 523 hiljada stanovnika.
Novinska agencija Bakhtar, koju kontrolišu talibani, javila je da je u zemljotresu poginulo najmanje 27 ljudi, dok je oko 733 povrijeđeno, prenosi Radio Slobodna Evropa (RSE).
Talibanske vlasti saopštile su da su djelovi provincija Balkh i Samangan najteže pogođeni.
Zemljotres je takođe prouzrokovao štetu u Balkhu, Baghlanu i nizu drugih provincija, a konačni detalji još nijesu poznati.
Zvaničnik u Mazar-e Sharifu rekao je da je Plava džamija oštećena u zemljotresu, što pokazuju i prvi noćni snimci koje je na Fejsbuku /Facebook/ objavio Avganistanski servis RSE.
Najnoviji zemljotres uslijedio je nakon potresa magnitude 4,9 koji je pogodio afganistansku regiju Hindukuš u subotu.
U avgustu je u velikom potresu poginulo više od dvije hiljade ljudi.
foto: elements.envato
