Zvezda ubjedljiva u vječitom derbiju

U 174. vječitom derbiju ekipa Crvene zvezde je prekinula post u Humskoj i ubjedljivo savladala Partizan 4:0.

Zvezda je povela iz penala – koban je bio 20. minut Elšnik je ušao u kazneni prostor, probao da uposli nekoga u sredini, ali je lopta pogodila Kovača u ruku. Novak Simović je pokazao na bijelu tačku nakon što je pogledao snimak, a Šerif Endiaje je pogodio za 0:1.

Kada su svi očekivali posljednji zvižduk u prvom poluvremenu Crvena zvezda je stigla do drugog gola i to preko Silasa, odbrana Partizana je bila smušena, Maksimović je uspio da pošalje loptu do Silasa koji je pogodio malu mrežu za 0:2.

Nastavila je Zvezda da napada i u drugom poluvremenu i do trećeg gola u 55. minutu. Elšnik je uspio da se probije po sredini, dodao je do Endiaja koji je rutinski savladao golmana Partizana Aleksandra Jovanovića.

Šerif Endiaj je brzo stigao do novog gola i svog het-trika i to nakon dobrog centaršuta Pruceva, koji je uspio da prođe po desnoj strani i uposli saigrača.

Crvena zvezda je nakon tog gola spustila ritam, i rutisnki privela meč kraju.