ŽRK „Nikšić“ poražen od „Podgorice“

U 2. kolu Druge ženske rukometne lige Nikšić je na svom terenu poražen od Podgorice 33:25.

Sastav Nikšića za koji većinom nastupaju pionirke nije mogao da se nosi sa znatno iskusnijim Podgoričankama.

Obje ekipe bile su raspoložene na početku meča, pa je nakon 6. minuta igre rezultat bio 4:4. Nedugo zatim Nikšić preuzima kontrolu zahvaljujući Terzić i prvi put dolazi do dva gola prednosti 8:6. Međutim, nije se dugo čekalo na odgovor Podgorice koja je u 17. minutu izjednačila na 9:9. Ekipe su bile ravnopravne sve do finiša prvog dijela kada Nikšić pravi nekoliko velikih grešaka, što Podgoričanke koriste da odu na 18:15.

Gostujući tim drugi dio meča otvara pogotkom i dolazi do plus četiri, a tu razliku je dugo čuvao. Igrao se 46. minut kada je Podgorica povela 26:20 čime se moglo naslutiti da će odnijeti cijeli plijen iz Nikšića. Malo po malo prednost je bila sve veća, a na kraju sigurna i ubjedljiva pobjeda Podgorice 33:25.

Sjajnu partiju u domaćoj ekipi pružila je Bojanić koja je postigla devet golova, dok se u ekipi Podgorice istakla Caušević sa 11.