Žrijeb za Ligu nacija: Crna Gora sa Velsom, Islandom i Turskom

18:49 Nema superatraktivnog protivnika u grupi, daleko od toga da je jednostavno, ali crnogorski fudbaleri mogu da budu zadovoljni žrijebom za B Ligu nacija.

Rivali „sokola“ u grupi 4 biće Vels, Island i Turska, odlučeno je večeras žrijebom u Parizu.

Velšani su rival iz prvog šešira, gdje je Crna Gora mogla da se sudari sa Engleskom, Austrijom ili Češkom.

I Island je bio poželjan protivnik u konkurencijiUkrajine, Finske i Norveške, dok je četvrti šešir „nudio“ Gruziju, Grčku i Kazahstan – a „dao“ je Tursku, sigurno najbolju selekciju iz tog ranga.

Naša selekcija je kroz istoriju igrala sa sva tri tima s kojima će se sastati u septembru, oktobru i novembru.

U Ligu A će se plasirati pobjednici sve četiri grupe iz Lige B, a novost je da će oni koji budu na drugom mjestu igrati baraž protiv trećeplasiranih selekcija iz Lige A.

Crna Gora u tri meča sa Velsom ima učinak od dvije pobjede i jednog poraza.

U avgustu 2009. je slavila 2:1 u prijateljskom meču, a potom su dvije selekcije po jednom trijumfovale u kvalifikacijama za Euro 2012. U Podgorici je bilo 1:0, a u Kardifu 2:1…

Naš nacionalni tim se sa Islandom sreo samo jednom, i to u prijateljskom susretu – odigran je u februaru 2012. i bilo 2:1 za Crnu Goru.

Četiri puta su se do sada sastale Crna Gora i Turska.

Dva puta je rezultat bio 2:2 (u prijateljskom utakmici i u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022), a dva puta su bolji bili Turci.

Pobijedili su 2016. u Antaliji u pripremnom meču 1:0, kao i 2:1 pod Goricom u novembru 2021. u kvalifikacijama za SP.

Sve grupe B Lige nacija:

Grupa 1: Češka, Ukrajina, Albanija, Gruzija.

Grupa 2: Engleska, Finska, Republika Irska, Grčka.

Grupa 3: Austrija, Norveška, Slovenija, Kazahstan.

Grupa 4: Vels, Island, CRNA GORA, Turska.

Liga A:

Grupa 1: Hrvatska, Portugal, Poljska, Škotska.

Grupa 2: Italija, Belgija, Francuska, Izrael.

Grupa 3: Holandija, Mađarska, Njemačka, Bosna i Hercegovina.

Grupa 4: Španija, Danska, Švajcarska, Srbija.

Liga C:

Grupa 1: Švedska, Luksemburg, Slovačka, Estonija.

Grupa 2: Rumunija, Kosovo, Kipar, Litvanija/Gibraltar.

Grupa 3: Luksemburg, Bugarska, Sjeverna Irska, Bjelorusija.

Grupa 4: Jermenija, Farska Ostrva, Sjeverna Makedonija, Letonija.

Liga D:

Grupa 1: Litvanija/Gibraltar, San Marino, Lihtenštajn.

Grupa 2: Moldavija, Malta, Andora.

18:40 Crnogorski fudbaleri će u B Ligi nacija igrati u Grupi 4 – rivali su Vels, Island i Turska.

18:30 Liga B

Grupa 1: Češka, Ukrajina, Albanija, Gruzija.

Grupa 2: Engleska, Finska, Republika Irska, Grčka.

Grupa 3: Austrija, Norveška, Slovenija, Kazahstan.

Grupa 4: Vels, Island, CRNA GORA, Turska.

18:22 Liga C

Grupa 1: Švedska, Luksemburg, Slovačka, Estonija.

Grupa 2: Rumunija, Kosovo, Kipar, Litvanija/Gibraltar.

Grupa 3: Luksemburg, Bugarska, Sjeverna Irska, Bjelorusija.

Grupa 4: Jermenija, Farska Ostrva, Sjeverna Makedonija, Letonija.

18:17 Liga D

Grupa 1: Litvanija/Gibraltar, San Marino, Lihtenštajn.

Grupa 2: Moldavija, Malta, Andora.

18:11 Žrijeb je počeo, kreće od Lige D.

17:15 U 18 sati u Parizu počinje žrijeb za UEFA Ligu nacija, takmičenje u kojem će se crnogorski fudbaleri ove godine nadmetati u Ligi B.

„Hrabri sokoli“ se nalaze u trećem šeširu, zajedno sa Slovenijom, Republikom Irskom i Albanijom.

Potencijalni rival našoj selekciji su Engleska, Austrija, Češka i Vels iz prvog šešira, iz drugog Norveška, Ukrajina, Finska i Island, a iz četvrtog su tu Turska, Grčka, Gruzija i Kazahstan.

U Ligu A će se plasirati pobjednici sve četiri grupe iz Lige B, a novost je da će oni koji budu na drugom mjestu igrati baraž protiv trećeplasiranih selekcija iz Lige A.

Iz Lige B ispadaju posljednjeplasirane reprezentacije u grupi, dok trećeplasirane čeka baraž za opstanak sa ekipama koje zauzmu druga mjesta u Ligi C.

Liga nacija će se igrati u septembru, oktobru i novembru.

Liga A:

Prvi šešir: Španija, Hrvatska, Italija, Holandija;

Drugi šešir: Danska, Portugal, Belgija, Mađarska;

Treći šešir: Švajcarska, Njemačka, Poljska, Francuska;

Četvrti šešir: Izrael, BiH, Srbija, Škotska.

Liga B:

Prvi šešir: Engleska, Austrija, Češka, Vels;

Drugi šešir: Norveška, Ukrajina, Finska, Island;

Treći šešir: Crna Gora, Slovenija, Irska, Albanija;

Četvrti šešir: Turska, Grčka, Gruzija, Kazahstan.

Liga C:

Prvi šešir: Rumunija, Švedka, Jermenija, Luksemburg

Drugi šešir: Azerbejdžan, Kosovo, Bugarska, Farska Ostrva

Treći šešir: S. Makedonija, Slovačka, S. Irska, Kipar

Četvrti šešir: Bjelorusija, Litvanija/Gibraltar, Estonija, Letonija

Liga D:

Prvi šešir: Litvanija/Gibraltar, Moldavija

Drugi šešir: Malta, Andora, San Marino, Lihtenštajn.

Foto: RTCG/Printscreen

Prijava
Obavijesti o
0 komentara
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare
NIKŠIĆ PROGNOZA

Table of Contents