Završena utakmica: Košarkaši Crne Gore izgubili od SAD-a

Na startu druge faze Svjetskog prvenstva košarkaši Crne Gore izgubili su od Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 85:73.

Zaista nevjerovatnu utakmicu odigrali su košarkaši Crne Gore protiv prvog favorita za zlato na 19. Mundobasketu. Tim Boška Radovića gotovo čitav meč bio je u igri, ali je na kraju odlučio individualni kvalitet američkih reprezentativaca.

Koliko god to nerealno zvuči, „crveni“ su u prvom kvartalu protiv Amerikanaca diktirali ritam, imali su prednost, ali je ipak protivnik nakon 10 minuta imao minimalnu prednost (19:18).

Ni u trenucima kada je Amerika preuzimala konce igre u svoje ruke, stekla šest poena viška, naš tim se nije predavao.

Nikola Vučević je ponovo doninirao, pa se Crna Gora vratila, a prvi dio igre čak i riješila u svoju korist – 38:37.

Primjera radi, Grci su protiv Amerikanaca nakon 20 minuta igre imali minus od 13 poena….

Naš tim nastavio je u sjajnom ritmu i nakon velikog odmora.

Odbrana je i dalje bila na vrhunskom nivou. NBA zvijezde se nijesu snalazile, pa je Crna Gora konstantno bila u igri.

Ipak, Ameirkanci su na krilima Entonija Edvardsa uspjeli da stvore nešto osjetniju prednost uoči posljednje dionice – 61:55.

Imala je Crna Gora u posljednjem kvartalu dosta problema u napadu, ali je fanatičnom igrom u odbrani uspijevala da ostane u igri.

Sam finiš je međutim pripao Amerikancima koji su na suvi kvalitet uspjeli da prelome meč u svoju korist.

Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti uživo na našem portalu:

IV ČETVRTINA

KRAJ MEČA – 85:73 pobjeda Amerikanaca.

69:79 Minut i po do kraja meča. Tajm-aut Radović.

68:75 Ostin Rivs pogađa trojku, Amerikanci idu ka pobjedi.

62:66 Nešto više od šest minuta igre. Tajm-aut Stiva Kera.

62:64 Trojka Nikole Ivanovića.

57:61 Poeni Bojana Dubljevića.

III ČETVRTINA

51:56 Ponovo Edvards.

48:52 Amerikanci idu na plus četiri. Četiri minuta do kraja treće dionice.

46:48 Pet vezanih poena, prvo Bridžis, a onda Edvards.

46:43 I dalje smo u vođstvu. Proteklo je tri minuta u trećem kvartalu.

40:39 Vučević, 11 poen, a onda Edvards.

II ČETVRTINA

38:37 KRAJ NEVJEROVATNOG PRVOG POLUVREMENA!

Crna Gora ima prednost protiv moćnih Amerikanaca!

31:31 Serija naše reprezentacije 6:0!

25:31 Raste prednost Amerike. Sredina druge dionice, tajm-aut Radović.

25:26 Ne funkcioniše igra Sjedinjenih Država po planu. Stiv Ker zove tajm-aut.

21:24 Serija Amerikanaca 5:0.

22:19 Trojka Mihailovića.

I ČETVRTINA

Kraj prve dionice – 19:18 sa SAD. Odigrali smo odličnih deset minuta protiv moćnog protivnika.

18:19 Hali Barton zakucava, prvi put vode Amerikanci.

18:17 Pet vezanih peona SAD-a, za svega tridesetak sekundi.

18:12 Šest poena naše reprezentacije nakon tajm-auta. Fantastična igra u odbrani!

16:12 Četiri poena naše reprezentacije nakon tajm-auta.

12:12 Vraćaju se Amerikanci, tajm-aut Radović.

11:8 Četiri vezana poena za Amerikance, pet i po minuta do kraja prve dionice.

11:4 Odličan početak Crne Gore u Manili!

7:2 Serija naše reprezentacije 7:0.

2:2 Prvo Džekson, pa onda hrabro Popović na polaganje.