(VIDEO) „Zeta“ bolja od ŽRK „Nikšić“

U okviru 13. kola Prve ženske rukometne lige Nikšić je na svom terenu poražen od Zete 31:28.

Nikšić je u prvih desetak minuta bio bolji rival, a onda je Zeta sa četiri vezana pogotka povela 6-3. Veliki broj grešaka napravila je domaća ekipa i nikako nije uspjevala da se poveže, pa su iskusne Zećanke znale to da iskoriste da odu na +5. Reagovao je Đukanović tajm autom koji je u potpunosti urodio plodom jer su domaće rukometašice napravile seriju 3-0 i prišle na 8:6. Nikšić je definitivno prekinuo loš momenat i uz odličnu igru do poluvremena poravnao na 12:12.

U nastavku meča dugo se igralo gol za gol, a onda Zeta novom serijom odlazi na 18:15. Ipak, smogla je snage domaća ekipa da uzvrati još jednom i uoči posljednjih deset minuta uđe sa golom zaostatka 23:22. U finišu bolje se snašla ekipa Zete koja je na kraju slavila bez većih uzbuđenja 31:28.

Najefikasnija na meču bila je Terzić iz domaće ekipe koja je postigla 12 golova, dok se na drugoj strani istakla Džarić sa 11.