(VIDEO) Vaterpolo reprezentacija poražena u prijateljskom meču od Hrvatske

Naša reprezentacija poražena je od Hrvatske 13:9 u drugom prijateljskom meču koji je odigran u Herceg Novom.

„Barakude“ su pokazale više posebno u trećem i četvrtom periodu. Gosti su sredinom drugog dijela poveli 7:4, ali su ajkule do poluvremena smanjile na 7:6.

Međutim, hrvatski tim dominirao je u nastavku, brzo vratio tri gola prednosti, a na dva minuta prije kraja treće četvrtine imao i plus četiri (11:7). Do kraja je Hrvatska povećala razliku, sredinom posljednjeg dijela povela 13:7. U tom periodu naš tim nije iskoristio pet napada sa igračem više, dok je protivnik u tom elementu bio veoma siguran. Na kraju naš tim uspio je da ublaži poraz.

Prije tri dana Crna Gora je pobijedila Francusku 12:8 sa kojom će večeras 19 i 45 odigrati posljdnju kontrolnu utakmicu pred put u Japan, gdje ,,ajkule“ od 16. do 29. jula očekuje nastup na Svjetskom prvenstvu.