U 15. kolu Druge lige za rukometašice Nikšić je rutinski savladao Berane 43:24.
Nikšić očekivano nije imao nikakvih problema sa poslednjeplasiranom ekipom Berana, koja u dosadašnjem dijelu sezone nema niti jedan osvojeni bod.
Međutim, Nikšić je nešto sporije krenuo u meč, pa je gostujući tim nakon desetak minuta vodio sa 4:3. Ipak, brzo su stvari došle na svoje mjesto pa je domaćin preuzeo inicijativu i počeo polako da se odjepljuje. U 20. minutu na semaforu je stajalo 12:7, a do poluvremena razlika je porasla na ogromnih 22:12.
U nastavku samo se postavljalo pitanje sa koliko razlike će gost biti ispraćen. Razlika je konstantno rasla, a u jednom trenutku iznosila je i 20 golova. Na kraju 43:24 u korist Nikšića koji je zadržao prvu poziciju na tabeli.
Najefikasnije u domaćoj ekipi bile su Lučić i Bojanić sa po osam golova, dok se na drugoj strani istakla Bajović sa 10.
Ivan Roćenović
foto/video: RTNK
