(VIDEO) Sutjeska na svom parketu savladala Ibar

Očekivan trijumf Sutjeske na premijeri u crnogorskom šampionatu. Domaća ekipa otvorila je susret serijom 8:0, ali to nije pokolebalo igrače Ibra koji su odmah potom vezali 7 poena.

Miloš Minić je zatražio tajmaut, koji je urodio plodom, jer su se njegovi igrači vratili na parket sa mnogo većom dozom agresivnosti, pa je nakon prvih 10 minuta semafor pokazivao 25:16.

Domaći su u drugom periodu postigli identičan broj poena a goste sveli na svega 12. Ključ svega bila je dobra defanziva iz koje je proistekao veliki broj kontri i samim tim lakih poena.

Drugo poluvrijeme bilo je praktično formalnost, gdje je Sutjeska bez poteškoća kontrolisala igru o čemu svjedoči rezultat na kraju treće dionice -71:53, kao i krajnji 97:70.

Najefikasniji u Sutjesci Lukić koji je ubacio 21 poen. Na drugoj strani istakli su se Pendić i Marcikić sa po 16.