(VIDEO) Pobjednici trke kod seniorki Marija Varajić, a kod seniora Ivan Bubnov

Atletski klub “Nikšić” u saradnji sa ASCG, a pod pokroviteljstvom  Opštine Nikšić  i Turističke Organizacije Nikšić, povodom Dana oslobođenja Nikšića u okviru Septembarskih dana, uspješno je  organizovao najstariju sportsku manifestaciju u Opštini Nikšić, atletsku uličnu trku „Nikšić-2024“.

Ova manifestacija u našem gradu i ove godine imala je međunarodni karakter a privukla je oko 250 učesnika. Na otvaranju govorili su predstavnik Opštine Nikšić Miljan Mijušković i Milan Madžgalj, generalni sekretar ASCG,koji su bili složni u ocjeni da se AK Nikšić još jednom pokazao kao dobar organozator.

Kada su u pitanju kategorije, na uličnoj atletskoj trci nastupili su takmičari od cicibanki i cicibana, pa sve do veteranki i veterana, a dužina staze je, zavisno od uzrasta varirala od 300 do 6500 metara.

U glavnoj trci kod seniorki na 3000 m  pobijedila je Marija Varajić iz Hrvatske. Drugo mjesto pripalo je Ani Krivokapić iz AK “Mornar” iz Bara, dok je treca bila Helena Gleđa iz Hrvatske. Kod seniora na 6000m  pobijedio je Ivan Bubnov iz AK “Milenijum” iz Podgorice, drugo mjesto pripalo je Antu Živkoviću iz Hrvatske, a trece mjesto osvojio je Miljan Kukuličić iz AK ”Mornar”.