(VIDEO) Montenegro ubjedljivo savladao Rudar

Više nego zaslužena pobjeda domaćeg tima.

Teško da je ekipa Montenegra mogla da zamisli bolji početak jer je veoma brzo stekla prednost 13-2. Gostujući sastav nije uspijevao da se poveže, a dva postignuta poena nakon šest minuta igre dovoljno govore o lošoj igri. Domaćin je imao i vođstvo 18-2, ali je Rudar konačno uspio da zaigra nešto bolje i da uzvrati sa sedam vezanih poena. Do kraja prve dionice gosti iz Pljevalja prišli su na -5 (28:23).

U drugom periodu Rudar je dugo držao priključak, ali je Montenegro uspio da do poluvremena u potpunosti nadigra goste i sa 52-39 ode na odmor.

Nastavio je domaći tim tamo gdje je stao i serijom 13-1 stiče ogromnih 25 poena prednosti, čime je bilo jasno da je pobjednik unaprijed poznat. Iz minuta u minut razlika je bila sve veća, a konačan rezultat bio je 110-75.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Jelić sa 24 poena, dok je na drugoj strani sjajno odigrao Džaković i postigao 41.