(VIDEO) Montenegro siguran protiv ekipe Vukovi Zeta

U 7. kolu 1. B lige za košarkaše Montenegro je savladao na svom parketu ekipu Vukovi Zeta 90:71.

Domaći tim je na početku meča konstantno bio u prednosti, ali su Vukovi sredinom dionice poravnali na 10:10.

Momenat je bio na strani sastava iz Zete koji je nedugo zatim prvi put prešao u vođstvo. Obje ekipe ušle su u seriju grešaka, pa nije viđeno puno poena do kraja prve četvrtine – (17:16) u korist Montenegra.

Domaćin je uspostavio kontrolu u nastavku i prvi put stekao dvocifrenu prednost 31:20. Razlika je išla i do 15 poena, ali su Vukovi do poluvremena koliko toliko uspjeli da smanje 42:30.

Sa 13 vezanih poena Montenegro otvara treći period i stiče 25 poena viška. Ipak, uspjeli su Vukovi da uzvrate serijom 12-2 istope zaostatak na -15. Ali to je bilo sve od gostujućeg sastava.

Sigurno je Montenegro odigrao ostatak utakmice i na kraju slavio 90:71.

U domaćem timu istakli su se Ćorović i Jelić sa po 18 poena, na drugoj strani 20 je dodao Mišolić.