(VIDEO) Montenegro savladao ekipu ALL Star-a

U 10. kolu 1. B. Košarkaške lige Montenegro je na svom terenu očekivano savladao ALL Star 83:58.

Laka i ubjedljiva pobjeda košarkaša Montenegra. Nije dobro počela domaća ekipa koja je na startu imala zaostatak od 9-2. Ubrzo je Montenegro konsolidovao redove i uzvratio sa osam vezanih poena, te tako prvi put poveo na meču. Od tog momenta ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a prvi period okončan je rezultatom 20-18 u korist Montenegra.

Domaćin u nastavku malo po malo preuzima kontrolu i brzo stiče devet poena prednosti 31:22. Kako je vrijeme odmicalo Montenegro je pokazivao zbog čega je veliki favorit na ovom meču, pa je na poluvremenu otišao sa 16 poena viška (42:26).

Serijom 8-0 ekipa Nikole Žižića otvara drugi dio meča i odlazi na ogromnih +24. Čuvao je Montenegro ogromnu razliku, a postepeno i uvećavao, pa je nakon treće četvrtine bilo 67:39.

Posljednji period bio je formalnost, pobjednik je uveliko bio poznat, pa je konačan rezultat bio 83:58.

Nakon ovog kola Montenegro ima učinak od šest pobjeda i četiri poraza i nalazi se na petoj poziciji na tabeli.