(VIDEO) Levalea pobjedom nad Mornarom upisala drugi trijumf u šampionatu

Levalea je opravdala ulogu favorita i upisala drugi trijumf u šampionatu. Šuteri su bili izuzetno raspoloženi na početku meča, pa je nakon 6. minuta igre rezultat bio 5-5. Levalea je ta koja je konstantno imala vođstvo, ali je Mornar držao priključak. Ipak, kanarinke sjajnom igrom i serijom 4-0 u 18. minutu odlaze na 11-7. Momenat je bio na strani domaćih rukometašica koje su do kraja poluvremena uvećale na 16-11.

Baranke su drugi dio meča otvorile sa dva vezana pogotka i koliko toliko nagovjestile bolju igru, međutim, to je bilo kratkog daha jer je Levalea uzvratila istom mjerom. Mornar se nije predavao, a vjetar u leđa dao im je protivnik koji je odjednom počeo da griješi, pa je u 45. minutu na semaforu stajalo 19:17. Nakon tajm auta Ðurđevca, Levalea je još jednom konsolidovala redove, furiozno odigrala ostatak meča i slavila bez većih problema – 29:23. Najefikasnija u redovima domaćih bila je Tomanović sa 6 golova, na drugoj strani 7 pogodaka Maljević.