(VIDEO) Levalea bolja od Ulcinja

U 17. kolu Prve ženske rukometne lige Levalea je na svom terenu savladala Ulcinj 25:23.

Pobjeda „kanarinki“, ali teže nego što se očekivalo. Početak meča obilježio je veliki broj grešaka na obje strane, a nakon desetak minuta igre rezultat je bio 3:3. Levalea nije uspjevala da nametne svoj ritam, ali srećom po domaće rukometašice, ni Ulcinj nije umio to da iskoristi na pravi način. Gostujući tim je i pored toga stekao vođstvo 7:5, pa je Đurđevac bio primoran da reaguje tajm autom. Predah je urodio plodom, jer je Levalea ubrzo uspjela da preokrene na 9:8. Ipak, do poluvremena uslijedio je pad u igri „kanarinki“, pa su gošće nakon prvih 30 minuta vodile 14:12.

Uvodni minuti drugog dijela pripali su Levalei koja je serijom 4:1 još jednom okrenula rezultat u svoju korist. Nastavila je domaća ekipa sa sjajnom igrom, a veoma brzo na semaforu je stajalo 20:17. Uzvratio je Ulcinj sa tri vezana gola, pa je uoči posljednjih 15-ak minuta bilo neriješeno. Egal je trajao gotovo do samog kraja, ali je Levalea uz malo sreće ipak uspjela da slavi 25:23.

Nakon ovog kola Levalea zauzima treću poziciju na tabeli sa 23 osvojena boda.