(VIDEO) Levalea bolja od ekipe Ulcinja

U 12. kolu Prve ženske rukometne lige Levalea je na svom terenu lako savladala Ulcinj 29:22.

Očekivana pobjeda ekipe Dragana Đurđevca na otvaranju drugog dijela prvenstva. Ulcinj je u uvodnim minutima imao vođstvo, ali je Levalea brzo reagovala i prvi put povela na meču 4:3. Od tog trenutka „kanarinke“ potpuno preuzimaju kontrolu i odlaze na 9:6. Kako je vrijeme odmicalo tako je i prednost domaćih rukometašica bila sve veća, a na poluvremenu rezultat je bio 15:9.

Levalea je i u nastavku prenijela dobar momenat i postepeno uvećavala, pa je u 40. minutu na semaforu stajalo 19:11. Ulcinj je nakon toga koliko toliko popravio igru i nije dozvolio domaćinu da se još više odlijepi. Ipak, Levalea je i pored toga čuvala pristojnu razliku koja je uoči posljednjih deset minuta iznosila šest golova. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, pa su kanarinke upisale pobjedu 29:22.

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Đulas koja se osam puta upisala u strijelce, dok je na drugoj strani Piranić postigla devet golova.