(VIDEO) KK Montenegro savladao Akademik

U 15. kolu 1. B lige za košarkaše Montenegro je juče u Sportskom centru savladao Akademik 96:86.

Gosti su otvorili susret serijom 0:5, nakon čega stiže istovjetan odgovor domaćina. Do kraja prvog perioda viđena je rezultatska klackalica a možda i ne bi bilo 14:15 da su domaći imali manje grešaka i promašenih zicera.

I u 2. četvrtini igralo se koš za koš, a nijedna ekipa nije imala brzinu više da se osjetnije odlijepi, a najbolje to ilustruje rezultat na poluvremenu 43:43.

Borba je nastavljena i u trećoj dionici a publika u dvorani Sportskog centra mogla je da vidi serije dobrih poteza, ali i grešaka oba tima, a u poslednji period gosti su ušli sa dva poena prednosti 63:65.

Što se tiče neizvjesnosti, nije ni 4. period razočarao. Ipak, kako se bližio finiš, bilo je evidentno da se domaća ekipa bolje snalazi, da ima više koncentracije i živaca, a na kraju je čak uspjela i da ode na dvocifrenu razliku 96:86.

Šutović je bio najefikasniji u Montenegru sa 26 poena, pratili su ga Daković sa 20, Sarić sa 19 i Pješčić sa 14. U redovima Akademika, 22 je imao Radulović, 19 je ubacio Božović.