Velika pobjeda Budućnosti u Splitu

Viđena je žestoka borba u Splitu i što je najvažnije – pobjeda košarkaša Budućnost Volija.

“Plavi” su slavili u Dalmaciji 81:75, vezali sedmi trijumf u Admiralbet ABA ligi, pa se i dalje sami pitaju kada je u pitanju drugo mjesto pred plej-of regionalnog takmičenja.

Splićani su bolje počeli utakmici, praktično više od 30 minuta bili u vođstvu, a pred ulazak u posljednju četvrtinu su imali i plus šest (63:57).

Budućnost je odgovorila tako što je izjednačila, a meč je prelomila u finišu kada je nezadrživ u prodorima bio Mekinli Rajt (Jogi Ferel nije igrao).

Rajt je bio najefikasniji sa 19 poena, Kenan Kamenjaš je postigao 13, a 10 Alerik Frimen…

Ovo je za izabranike Andreja Žakelja 15. trijumf u ABA ligi, imaju isti učinak kao Cedevita Olimpija.

Dvije pobjede manje, uz meč manje, ima Partizan.