(VIDEO) Poraz Sutjeske u derbiju

U prvom derbiju ove sezone, a u okviru petog kola Meridianbet 1. CFL, fudbaleri Budućnosti savladali su Sutjesku u Nikšiću sa 2:1.

Dobar i borben derbi odigrala su dva najveća crnogorska kluba, a „plavi“ su pred praznim tribinama stadiona „kraj Bistrice“ pokazali zašto su aktuelni šampioni.

Budućnost je bolje otvorila utakmicu, a već nakon četiri minuta imala je sjajnu šansu.

Nastavili su gosti sa boljom igrom, a nova prijetnja za gol Sutjeske viđena je u 12. minutu. Gašević je ubacio loptu, a Sekulić je umalo savladao Ličinu.

Sutjeska nije uspijevala da dođe do svoje igre, a prvu veliku i jedinu šansu u prvom poluvremenu imala je u samom finišu istog kada je Dušan Vuković „izvozao“ odbranu gostiju, šutirao, ali je samo pogodio prečku.

Drugi dio igre otvoren je šansom za Nikšičane. Milan Mirosavljev bio je spor, šutirao je, ali ga je značajno omeo Vladan Adžić pa je Sutjeska dobila samo korner.

Kazna je stigla u 63. minutu. Grivic je skrivio jedanaesterac, a siguran realizator istog bio je Sekulić.

Minut kasnije moglo je biti 0:2, ali je zicer Sekulića ovog puta odbranio Ličina.

Sutjeska se nakon tog detalja trgla, pogodila je prečku u 68. minutu, a onda u 71. stigla do izjednačenja kada je Dušan Vuković bio brži od Orahovca.

Slavlje Nikšičana nije dugo trajalo. Svega osam sedam minuta kasnije Budućnost je stigla do gola.

Finiš meča protekao je u terenskoj inicijativi Nikšićana, ali promjene rezultata nije bilo.

Tekstualni prenos meča iz Nikšića mogli ste pratiti na našem portalu.

Pet minuta sudijske nadoknade.

78. minut – GOOOOL! Ponovo vodi Budućnost! Milan Vukotić je dobio loptu iskosa s desne strane, ali je uspio da nadmudri Ličinu i da donese novo vođstvo Podgoričanima.

74. minut – Sutjeska je postigla gol za preokret, ali je Savović vidio faul u napadu, zbog čega je pogodak poništen.

71. minut – GOOOL! Dušan Vuković je odlično reagovao ispred Orahovca i pogodio za 1:1.

68. minut – Uzvratila je Sutjeska nakon prekida, ali je prečka spasila goste.

65. minut – Umalo 0:2. Ponovo je Sekulić bio u prilici, ali je Ličina odbranio njegov udarac!

64. minut – GOOOOOL! Balša Sekulić siguran sa 11 metara, vodi Budućnost 1:0!

63. minut – Penal za Budućnost! Grivić je srušio Grbića nakon prodora, a Savović je odmah pokazao na „bijelu“ tačku.

54. minut – Milan Mirosavljev je propustio sjajnu šansu. Ipak, fudbaler domaćih bio je spor, šutirao je, ali ga je značajno omeo Vladan Adžić pa je Sutjeska dobila samo korner.

46. minut – Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Bez golova „kraj Bistrice“.

42. minut – Prva šansa za Sutjesku i to kakva. Dušan Vuković je „Izvozao“ odbranu gostiju, šutirao, ali je samo pogodio prečku.

27. minut – Period mirne igre, bez uzbuđenja u Nikšiću.

12. minut – Još jedna dobra šansa za goste. Gašević je ubacio loptu, a Sekulić je umalo savladao Ličinu.

4. minut – Velika šansa za Budućnost. Gašević je izveo korner sa desne strane, ali Ličina sjajnom interencijom spriječio gol Orahovca.

1. minut – Utakmica je počela.

SUTJESKA: Ličina, Grivić, Krstović, Simić, Babić Mirosavljev, Matanović, Boričić, Šaletić, Vuković, Žikvović.

BUDUĆNOST: Pavličić, Đuričković, Orahovac, Vl. Adžić, Gašević, Mirković, Brnović, Bojović, Va. Adžić, Grbić, Sekulić.