Dva različita poluvremena, fenomenalni Šarkić i poraz Crne Gore u Briselu

Crnogorski fudbaleri poraženi su na gostovanju Belgiji 2:0, u prijateljskoj utakmici.

Dva različita poluvremena odigrali su izabranici Roberta Prosinečkog u Briselu.

U prvom je Belgija dominirala. Ređale su se šanse pred golom Olivera Šarkića, koji je kao hobotnica branio sve šuteve rivala.

Pokušavali su Lui Openda, Janik Karasko, igrom dirigovao Kevin De Brujne, ali se mreža “sokola” nije zatresla sve do minut pred odmor.

Tada je Edvin Kuč dao lošu povratnu loptu ka našem golmanu, koji je uspio nekako da dođe do nje, ali ne i da je ispuca, što je kaznio Kevin De Brujne.

U nastavku smo vidjeli mnogo bolju Crnu Goru, nakon poluvremenu u kojem smo bili potpuno bezopasni.

Najbolju priliku imao je Milutin Osmajić, kada je pobjegao Vitselu, ali je Kastels spriječio izjednačenje.

Pokušavali su i Stevan Jovetić i Nikola Krstović, međutim bez prave opasnosti po Belgiju.

Dva minuta prije kraja zbog dva žuta kartona isključen je Brnović, da bi u sudijskoj nadoknadi Dušan Bakić srušio Dokua, skrivio penal iz kojeg je Leandro Trosar postavio konačan rezultat.

Crna Gora će u nedjelju u Podgorici od 20.45, takođe u prijateljskoj utakmici, dočekati Gruziju.

Meč sa stadiona “Kralj Boduen” mogli ste pratiti uživo na našem portalu:

BELGIJA – CRNA GORA 2:0

90+3′-GOL! Leandro Trosar iz penala za 2:0.

90+1′- Penal za Belgiju. Dušan Bakić srušio je Dokua i skrivio jedanaesterac.

88′- Drugi žuti karton za Brnovića, Crna Gora će meč završiti sa desetoricom.

86′- Ulaze na teren Stefan Mugoša i Dušan Bakić. Pokušava Prosinečki da pojača napad u završnici.

66′- Opet je Krstović bio opasan, ali je lopta nakon njegovog šuta blokirana i završila je u korneru.

61′- Dvije izmjene u našem timu. Marko Bakić i Vladimir Jovović na terenu, meč je završen za Edvina Kuča i Dritona Camaja.

60′- Najbolja šansa za Crnu Goru. Osmajić je bio jači u duelu od Vitsela, ali je Kastel odbranio njegov šut.

57′- Pokušao je i Krstović da plasira loptu, ali nije bio precizan. Crna Gora u nastavku igra fudbal!

52′- Konačno da i mi zaprijetimo. Slobodan udarac Stevana Jovetića sa oko 20 metara ide preko gola, a potom nakon kornera dobar skok Osmajića, lopta ide pored gola.

46′- Nastavljen je susret u Briselu. Belgija vodi 1:0, a da nije bilo Olivera Šarkića, rezultat bi bio mnogo lošiji za nas.

44′-GOL! Kevin De Brujne za prednost Belgije. Loša povratna lopta Kuča, na koju je krajnjim naporom stigao sjajni Oliver Šarkić, ali je ona došla do asa Mančester sitija, koji je poslao u mrežu.

38′- Šta večeras sve brani Šarkić. Bio je sam Luj Openda pred našim golmanom, koji je ponovo fenomenalno reagovao.

34′- Opet je Karasko bio blizu gola. Epilog isti, Matija Šarkić je spriječio gol.

31′- Probao je De Brujne sa 18 metara. Šarkić je odlično postavljen.

22′- Opet Belgija u šansi, ovog puta Luj Openda, međutim Oliver Šarkić je i dalje sjajan!

17′- Velika greška Jovetića, potom velika šansa za Karaska, ali je opet odlićan Šarkić.

8′- Nova akcija Belgije i pokušaj Fermerena sa desetak metara. Na sreću, neprecizan je bio igrač Atletika iz Madrida.

5′- Prva šansa za domaće. Centaršut Bakajoka i udarac glavom Karaska, ali je siguran Šarkić.

1′-Počeo je meč u Briselu.

Selektor Robert Prosinečki juče je najavio sastav koji će izaći na megdan Belgiji.

Večerašnji susret započeće Šarkić, Vešović, Rubežić, Vujačić, Vukčević, Kuč, Brnović, Camaj, Osmajić, Jovetić i Krstović.

Belgija u sastavu: Kastels, Menije, Debost, Fes, De Kujper, Onana, Fermeren, De Brujne, Bakajoko, Karasko, Openda.

Najava utakmice:

Za “sokole” je ovo treća kontrolna utakmica od dolaska Roberta Prosinečkog na mjesto selektora.

U martu je Crna Gora u Antaliji bila bolja od Sjeverne Makedonije i Bjelorusije, ali će duel sa jednim od učesnika Evropskog prvenstva biće najveći izazov za naš tim.

Iz crnogorskog tabora najavili su da će pokušati da pariraju jednoj od najboljih reprezentacija u Evropi.

“Nećemo se braniti, probaćemo da napravimo nešto ka naprijed. Moje razmišljanje je da Crna Gora može da da se nadigrava i vjerujem da ćemo se pokazati u najboljem svjetlu”, rekao je selektor Robert Prosinečki.

Crnu Goru u junskom terminu čeka i prijateljska utakmica protiv Gruzije, u nedjelju pod Goricom.