Ajkule na momente pokazale karakter, ali nedovoljno za klasu Hrvatske

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od ekipe Hrvatske 11:8 na otvaranju vaterpolo olimpijskog turnira.

Tekstualni prenos meča mogli ste pratiti uživo na našem portalu:

17:43h Kraj – poraz Crne Gore na startu Olimpijskih igara (11:8)

17:43h Primila je Crna Gora gol u posljednjoj sekundi – 11:8.

17:41h Imala je šansu Crna Gora da „zakuva“ ovaj meč, ali je šut Vlada Popadića na 66 sekundi do kraja izblokiran…

17:38h GOOOOL, ne predaje se Crna Gora – sjajno je Vladan Spaić okrenuo Žuvelu i pogodio za 10:8.

17:36h Kao i na startu meča „mučenje“ u napadu prekida Popadić – 10:7.

17:34h Centar Miroslav Perković je izborio nekoliko napada sa igračem više za „ajkule“, ali Marko Bijač koji brani u drugom poluvremenu je nesavladiv – samo jedan gol Crne Gore za skoro 13 minuta nakon odmora.

17:31h Odlazi polako ovaj meč – Harkov je pogodio sa peterca, Crna Gora je na velikih minus četiri (10:6).

17:30h Zašto Crna Gora nema bolji rezultat možda najbolje govori napad sa igračem više (7:2). S druge strane, Hrvatska je pogodiola pet puta iz 11 napada kada je imala prednost.

17:28h Nije krenulo dobro u posljednjoj četvrtini, novi veliki minus – Marko Žuvela je još jednom pogodio, Hrvatska vodi 9:6.

17:27h Kreće odlučujućih osam minuta…

17:23h Završena je i treća četvrtina, Crna Gora je na minus dva (8:6), nakon nekoliko grešaka, posebno u napadu.

17:20h Lijep gol Fatovića – Hrvatska opet ima plus dva (8:6).

17:15h Drugi pogodak Luke Bukića – novo vođstvo za Hrvatsku.

17:13h GOOOOL, sijevnula je ljevica Đura Radovića, „ajkule“ su ponovo izjednačile (6:6)

17:12h Novi peterac za Hrvatsku, ali Loren Fatović za razliku od Marinić Kragića ne griješi (6:5).

17:10h Kreće treća četvrtina…

17:08h Završeno je prvo poluvrijeme – Crna Gora se nakon slabe prve četvrtine na krilima Đurđića i Lazovića u potpunosti vratila u igru (5:5).

17:06h Šteta, mogla je Crna Gora do vođstva, ali je nakon loba Đurđića lopta pogodila stativu.

17:04h GOOOOOL – fenomenalan je Đurđić danas, novi gol – Crna Gora je ponovo izjednačila (5:5).

Đurđić je svaki od svoja tri šuta pretvodio u gol.

17:03h Klasa Mara Jokovića za novo vođstvo Hrvatske – lijep gol na isteku napada (5:4).

17:02h GOOOOL, vratile su se ajkule potpuno u igru – pogodio je Stefan Vidović (4:4)

17:01h Sjajan je na našem golu Dejan Lazović

16:59h GOOOOL, još jedan projektil Đurđića (4:3).

16:58h Drugi put se u ovoj četvrtini Crna Gora brani sa igračem više.

16:56h Odgovara Hrvatska odmah, nakon lijepe akcije Bukića i Burića ponovo ide na „plus dva“ (4:2).

16:54h GOOOOL – bomba Bogdana Đurđića, Crna Gora je u igri zahvaljujući udarcima iz daljine (3:2).

16:53h Kreće drugih osam minuta…

16:51h Kraj prve četvrtine – slabo otvaranje „ajkula“, bez ideje u napadu, dok su sva tri gola primile kada je Hrvatska imala napad sa igračem više (3:1).

16:50h Imala je sreće Crna Gora – Hrvatska je dobila peterac, ali je Jerko Marinić Kragić šutirao visoko preko gola.

16:46h Vodi Hrvatska 3:1 i ponovo su „ajkule“ gol primile sa igračem manje – mrežu Lazovića zatresao je Loren Fatović.

16:44h GOOOL, konačno – strijelac je iz faula bio Vlado Popadić, do kraja prve četvrtine ostala je 2:54.

16:42h Novi gol Hrvatske, ponovo sa igračem više – strijelac Marko Žuvela, „barakude“ vode sa 2:0.

16:40h Crna Gora još jednom pogađa okvir gola, Vidović je zatresao stativu, dok je prije toga Lazović sjajno zaustavio napad Gojkovićeve ekipe.

16:39h Još jedan slab napad „ajkula“ – iz dva pokušaja sa igračem. Šansu su propustili Vasilije Radović i Dušan Matković.

16:38h Hrvatska vodi 1:0, strijelac u napadu sa igračem više bio je Luka Bukić.

16:36h Počeo je meč. Prvi napada imala Crna Gora, ali je brzo izgubila loptu.

16:28h Meč uskoro počinje, a u našoj grupi ranije danas Italija je bila bolja od Sjedinjenih Američkih Država (12:8), dok od 21.05h igraju Rumunija i Grčka.