Crna Gora u posljednjoj sekundi do pobjede protiv Srbije

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je Srbiju 30:29 u trećem kolu trećeg kola C grupe Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

60′ Tajm – aut za selektora Srbije. Greška igrača Srbije, Borozan za novu prednost Crne Gore, 29:28. Radivojević je poravnao sa sedam metara, na šest sekundi prije kraja, Šola traži tajm – aut. Čavro je promašio šut, lopta se odbila do Grbovića, koji je pogodio za pobjedu naše reprezentacije.

58′ Kukić je pogodio za 28:27. Nakon stative Borozana, Ilić je poravnao na 28:28.

57′ Miloš Vujović pogađa sa sedam metara, 28:26.

55′ Nemanja Ilić je pogodio sa krila, 27:26.

54′ Smanjio je Marsenić na 26:25, isljkučenje za Branka Vujovića. Pogađa Borozan za Crnu Goru, 27:25.

53′ Đorđić opet pogađa za Srbiju, 25:24. Uzvraća Branko Vujović, njegov osmi gol na meču, 26:24.

52′ Vorkapić smanjuje na 24:23. Miloš Vujović iz cepelina pogađa za 25:23. Arsenije Dragašević je isključen dva minuta zbog nepravilne izmjene.

50′ Đorđić smanjuje na 23:21. Opet gol za Grbovića, 24:21, a potom Kojadinović postiže novi gol.

49′ Nemanja Grbović za plus tri, 23:20.

48′ Isključenje u reprezentaciji Srbije, dva minuta za Abutovića.

47′ Novi gol za Branka Vujovića, 22:20, tajm – aut za selektora Srbije.

44′ Nemanja Ilić je smanjio na 21:20.

43′ Miloš Vujović postiže peti gol sa krila, 21:19.

41′ Pešmalbek pogađa sa crte za 20:19.

40′ Kontra Crne Gore, pogađa Branko Vujović za 20:18.

39′ Cepelin naših momaka, Miloš Vujović za 19:18.

38′ Dva minuta isključenje za Pešmalbeka koji je pogodio našeg golmana Matovića u glavu. Gol za Crnu Goru, Grbović poravnava na 18:18.

37′ Srbija vodi prvi put, 18:17, Ilić je strijelac. Tajm – aut za selektora Šolu.

36′ Radivojević poravnava na 17:17.

35′ Crna Gora opet vodi, Branko Vujović je strijelac za 17:16.

34′ Srbija je izjednačila na 16:16, dva minuta je isključen naš golman Nebojša Simić koji je pokušao da presiječe loptu, a nakon gledanja snimka, Simić je dobio crveni karton i završio meč.

32′ Gol i za Srbiju u prvom napadu, Ilić za 16:15.

31′ Počelo je drugo poluvrijeme. Grbović odmah postiže gol za 16:14.

30′ Završeno je prvo poluvrijeme, Crna Gori vodi 15:14.

29′ Srbija opet prilazi na gol, Kojadinović za 15:14.

28′ Branko Vuović psotiže četvrti gol, 15:13.

27′ Kukić postiže šesti gol, 14:13. Miloš Kos je isključen u dresu Srbije na drugoj strani.

26′ Kojadinović strijelac za Srbiju, 14:12.Ubrzo i greška u napadu naših reprezentativaca.

25′ Grbović opet siguran sa linije, 14:11.

24′ Kukić postiže gol za Srbiju 13:11.

23′ Dva minuta kazne za Mijajla Marsenića, prvo isključenje za Srbiju, sedmerac za Crnu Goru. Miloš Vujović siguran za 13:10.

22′ Kos pogađa za Srbiju, 12:10.

21′ Luka Radović postiže novi gol, prvi za njega, 12:9. Simić na drugoj strani sedmom odbranom sprečava novi gol Srbije.

20′ Radivojević postiže prvi gol, smanjuje na 10:9, na drugoj strani Branko Vujović vraća plus dva za Crnu Goru, 11:9.

19′ Novo isključenje u našoj reprezentaciji, dva minuta kazne za Čavora.

18′ Prekida seriju Srbije Borozan, 10:8.

17′ Treći vezani gol za Srbiju, Kukić za 9:8. Tajm – aut traži selektor Šola.

16′ Gol za Srbiju, Lazović strijelac za 9:6, a onda i nakon greške u napadu naše reprezentacije, novi gol za Srbiju, 9:7.

15′ Plus četiri za Crnu Goru, pogodio je Miloš Vujović. Tajm – aut traži selektor Srbije.

14′ Prvo gol za Nemanju Grbovića, vodimo 8:5. Simić odličan na golu na drugoj strani.

13′ Pešmalbek siguran sa linije, 7:5.

12′ Borzaš je postigao gol za Srbiju, 6:4. Međutim vraća gol Vuko Borozan, treći gol za njega, 7:4.

11′ Novi gol za Branka Vujovića, 6:3 vodi Crna Gora. Prvo isključenje na meču, Miloš Vujović je suspendovan dva minuta u našoj reprezentaciji.

10′ Kukić smanjuje na 5:3.

8′ Vorkapić postiže drugi gol za Srbiju, 4:2. Miloš Vujović na drugoj strani trese mrežu za 5:2.

7′ Smanjila je Srbija na 4:1.

6′ Odličan početak naše reprezentacije, gol za Branka Vujović, 4:0 vodi Crna Gora.

5′ Nova ukradena lopta i novi gol za Borozana, 3:0.

4′ Novi gol za Crnu Goru, Kaluđerović strijelac za 2:0.

3′ Prvi gol na meču za našu reprezentaciju, pogodio je Borozan za 1:0

1′ Počeo je duel u Minhenu.

17:45 Na oproštaju od 16. Evropskog prvenstva, čiji je domaćin Njemačka, vaterpolisti Crne Gore igraju sa Srbijom od 18 časova.

„Lavovi” su i protiv Mađarske i protiv Islanda propustili napade za remi, zbog čega su poslije dva kola grupe C izgubili šansu da se domognu glave faze.

Meč u Minhenu, međutim, ima veliku važnost za izabranike Vlada Šole, jer bi pobjedom izborili mjesto u 1. šeširu pred žrijeb za baraž za Svjetsko prvenstvo u Norveškoj, Danskoj i Hrvatskoj.

I Srbima je ovaj meč jako bitan, jer bi u slučaju trijumfa i poraza Islanda od Mađarske izborili mjesto u glavnoj fazi i sačuvali nadu da mogu da igraju kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu.

Utakmicu u kojoj je Srbija formalni domaćin sudiće Šveđani Mirza Kurtagić i Matijas Vetervik.