Borbene „lavice“ bez polufinala

Rukometašice Crne Gore nijesu uspjele da se plasiraju u polufinale Svjetskog prvenstva. „Lavice“ su večeras, u četvrtfinalu, pred 12.000 gledalaca u Herningu izgubile od Danske rezultatom 26:24.

Tim Bojane Popović takmičenje će nastaviti u nadmetanju od pete do osme pozicije, a prvi rival će im biti Holandija.

S druge strane, Danska će za finale igrati protiv Švedske.

Danska je otvorila meč veoma dobro, povela je 3:1, potom i 4:2, ali su „lavice“ uspjele da se vrate.

Vodila je naša reprezentacija 7:6, imala i napad za dva razlike, ali je finiš prvog poluvremena pripao Danskoj koja je na veliki odmor otišla sa 13:10.

Početkom nastavka Dankinje su uspjele da se odvoje čak na plus sedam (20:13), ali Crna Gora nije namjeravala da se preda.

„Lavice“ su za 12 minuta uspjele da naprave seriju 6:1 pa su u posljednjih osam minuta ušle sa samo minus dva (22:20).

Nošene velikom podrškom sa tribina i uz par čudnih sudijskih odluka (isključenje Grbić) Dankinje su uspjele da odbiju taj nalet i da mirno privedu meč kraju.

Najbolja u našoj reprezentaciji bila je Mugoša sa šest golova, dok su Dankinje predvodile Fris i Hansen sa po pet golova.

Tekstualni prenos mogli ste pratiti na našem portalu.

Poraz Crne Gore, Danska je u polufinalu – 26:24.

23:26 Imala je Crna Gora napad za minus jedan, a onda Danska dolazi do plus tri na minut do kraja…

23:25 Još  tri minuta do kraja utakmice. Danska blizu polufinala.

20:24 Ponovo Danska na dva gola viška. Tajm-aut Popović.

20:22 Vraćaju se „lavice! Jos osam minuta do kraja meča. Serija 6:1 za 12 minuta.

19:22 Deset minuta Danska bez gola. Crna Gora na samo minus tri.

18:22 Serija 4:1 za naš tim u posljednjih osam minuta. Do kraja još 12.

16:21 Održava Danska sigurnu prednost.

13:20 Idu Dankinje na plus sedam…

10:15 Danska sa dva vezana gola otvara nastavak meča.

Počelo je drugo poluvrijeme.

10:13 Dankinje na odmor idu sa plus tri.

10:12 Konačno pogodak „lavica“, prvi nakon skoro sedam minuta.

9:12 Serija Danske 3:0 za pet minuta.

9:11 Dankinje se vraćaju na plus dva. Pet minuta do odmora, tajm-aut Popović.

9:9 Tri gola Itane Grbić, sedam i po minuta do odlaska na odmor.

7:8 Dva vezana gola Danske u napadima s igračem više.

7:6 Sredina prvog poluvremena. Marina Rajčić već ima šest odbrana.

5:5 Vodila je Crna Gora, ali je onda Danska postigla prvi gol nakon šest minuta. U toku je 11. minut meča.

4:4 Osmi minut meča. Dva vezana gola naše selekcije i odbranjen sedmerac Marine Rajčić.

1:3 Očekivano jako Danska otvara meč pred oko 12 hiljada navijača.