Poraz Crne Gore od Brazila: Tri dobre četvrtine, pa pad u posljednjoj, protiv Kameruna za polufinale

Crnogorski košarkaši poraženi su od Brazila 81:72, na startu kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre.

Crveni su 30 minuta kontrolisali utakmicu u Rigi, ali u posljednjem periodu nisu sačuvali isti nivo igre.

Vodila je naša selekcija sa 13 poena prednosti tokom druge četvrtine, sve je u tim trenucima funkcionisalo u igri crnogorskog tima.

Međutim, do odlaska na odmor Brazil je došao na minus šest, najviše zahvaljujući Brunu Kaboklu, koji je dominirao pod obručima.

Treći period bio je tvrd, sa malo poena i naši momci uspjeli su da prednošću ući u posljednju četvrtinu, ali im je ponestalo snage, što je Brazil iskoristio da preokrene i pobijedi.

Brazil je posljednji period dobio 29:16 i nadoknadio zaostatak iz prethodnog dijela utakmice.

Nije naša odbrana imala rješenje za Bruna Kabokla, dok je igrom Brazila dirigovao legendarni Marselinjo Uertas.

Doskorašnji centar Partizana ubacio je 25 poena i uhvatio devet lopti, dok je iskusni plejmejker upisao 17 koševa.

U crnogorskoj reprezentaciji 17 poena i 13 skokova Nikole Vučevića, 15 je ubacio Marko Simonović, a 11, ali uz očajnih 4/18 iz igre i nekoliko grešaka u ključnim trenucima utakmice, upisao je Kendrik Peri.

Upravo je košarkaš Unikahe izgubio možda i ključnu loptu u finišu utakmice, uz nekoliko ishitrenih šuteva i odigrao jednu od slabijih utakmica u dresu našeg tima.

Crna Gora će sjutra od 14.30 igrati protiv Kameruna, a pobjednik te utakmice će izvjesno u polufinale kvalifikacionog olimpijskog turnira.

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

40′- Uzvraća Marselinjo trojkom, 78:72, Brazil je pred pobjedom.

39′- Trojka Vučevića 72:75, još 70 sekundi do kraja.

39′- Izgubio je loptu Peri, uslijedila je kontra Brazila i pogodak Santosa uz faul Radončića, a iskoristio je i bacanje. 75:69 za Brazil, minut i 50 do kraja.

37′- Trojka Dijasa za 72:67 za Brazil, pa sada Radović reaguje tajm autom.

35′- Odbranili smo se, da bi poslije promašaja Simonovića, Vučević ubacio loptu da prednost Crne Gore 67:65. Serija 6:0, tajm aut Aco Petrović.

34′- Vodili su Brazilci 65:61, ali su potom Radončić i Simonović pogocima za dva izjednačili rezultat. Još šest minuta do kraja.

32′- Brazil je poslije trojke Mejnld izjednačio, a onda iz kontre preko Kabokla prvi put poveo u ovom meču, 61:59. Minut odmora pozvao je Radović.

TREĆA ČETVRTINA:

Pred posljednji period, 56:52. Teško su se poeni postizali u ovoj četvrtini, očekuje nas neizvjesna posljednja.

29′- Važna trojka Marka Simonovića sa sirenom za kraj napada, vodimo 54:47 na ulasku u posljednje minut trećeg perioda.

26′- Teško se poeni postižu u nastavku, naš tim samo četiri, Brazil nakon serije 6:0 prilazi na 46:44.

23′- Malo poena na startu nastavka, prvi koš za naš tim ubacio je Dino Radončić iz reketa, 44:38.

DRUGA ČETVRTINA:

17′- Probudili su se Brazilci, iskoristili nekoliko naših loših napada da smanje na 35:30, prije svega zahvaljujući razigranom Brunu Kaboklu. Reaguje tajm autom Boško Radović.

14′- Razigrao se Andrija Slavković, trojka pa duga dvojka za najveću prednost našeg tima, 32:19.

12′- Razigrava se naša cijela ekipa, poeni iz reketa za Simonovića, pa Ilića. Opet imamo dvocifrenu prednost, 27:17, a primjetna je ogromna želja kod naših momaka.

PRVA ČETVRTINA:

Nakon 10 minuta naša selekcija ima prednost, 23:15.  Dobra igra i kontrola crnogorske reprezentacije tokom cijele četvrtine. Nikola Vučević najefikasniji sa osam poena i pet skokova, pet je dodao Petar Popović, a četiri Kendrik Peri.

9′- Vodili smo 19:9 i imali napad, koji nismo iskoristili, Brazil je potom ubacio četiri poena, pa je minut odmora iskoristio Boško Radović. 19:13 za naš tim, minut i po do kraja prve četvrtine.

6′- Serija Crne Gore, poslije trojke Popovića za 17:9, tajm aut zove selektor Brazila Aleksandar Petrović. Petar Popović ima pet, Nikola Vučević osam poena i četiri skoka.

6′- I dalje naš tim čuva vođstvo, 12:9 je rezultat, uz šest poena Vučevića sa jedne, odnosno Marselinja sa druge strane.

3′- Tvrd početak utakmice, vodimo 4:2, dva poena Vučevića i dva Popovića, nakon sjajnog dodavanja Perija.

Crna Gora utakmicu počinje u petorci Peri, Popović, Radončić, Hadžibegović, Vučević.

Sa druge strane, na parketu su Marselinjo, Dijas, Santos, Felisio i De Paula.

Najava utakmice:

Iako oslabljeni zbog problema sa povredama i otkaza velikog broja igrača, naši momci vrijedno su trenirali i spremni su otputovali za Letoniju.

Ekipu će na parketu predvoditi NBA zvijezda Nikola Vučević, a iz tabora Crne Gore prethodnih dana mogle su se čuti najave da će tim učiniti sve da iskoristi šansu da se plasira na Olimpijske igre.

U grupi je još i selekcija Kameruna, sa kojom će naša selekcija igrati sjutra u istom terminu.

Očekuje se da ipak današnji meč odluči ko će sa prvog mjesta u grupi u polufinale turnira u Rigi.

Samo će najbolja ekipa izboriti vizu za Olimpijske igre.