Maestralni Alkaras nadigrao Đokovića i odbranio titulu na Vimbldonu

Četiri finala na grend slem turnirima i četiri titule – Karlos Alkaras nastavlja da briljira na najvećim turnirima, a danas je odbranio titulu na Vimbldonu.

I to na kakav način – mladi španski teniser je u potpunosti nadigrao Novaka Đokovića i slavio 3:0 (6:2, 6:2, 7:6).

Fenomenalan meč je odigrao Alkaras, sjajno servirao, nijednog trenutka nije dopustio Đokoviću da ga ugrozi i potpuno zasluženo stigao do novog pehara.

Sa druge strane, Đoković je mnogo griješio, tek u trećem setu počeo dobro da igra, ali je za preokret bilo kasno.

Alkaras je već na startu nagovijestio da će se on za sve pitati – u prvom gemu, koji je trajao 14 minuta, Alkaras je iskoristio petu brejk loptu i poveo 1:0.

Potom je još jednom oduzeo servis Đokoviću i stigao do vođstva u setovima.

Drugi set je bio identičan kao prvi – Španac je u prvom gemu napravio brejk, potom i u sedmom gemu realizovao brejk loptu, poveo 2:0 u setovima i došao na korak od odbrane titule.

Đoković se probudio u trećem setu, neke gemove je osvojio bez izgubljenog poena, a onda je dozvolio Alkarasu da u devetom gemu napravi brejk.

Španac je poveo 5:4, u narednom gemu imao 40:0 i tri meč lopte, ali se Đoković izvukao, vratio brejk, izjednačio i treći set uveo u taj-brejk, u kojem je Alkaras uspio da privede meč kraju.

Španac je u karijeri dva puta osvojio Vimbldon, a po jednom Rolan Garos i US Open.

17:38 Kraj meča! Karlos Alkaras je nadigrao Novaka Đokovića i odbranio titulu na Vimbldonu.

Alkaras je slavio 3:0 (6:2, 6:2, 7:6).

17:28 Alkaras siguran, idemo u taj-brejk – 6:6.

17:24 Siguran gem za Đokovića, koji vodi 6:5.

17:21 Vratio je Đoković brejk! I to na kakav način!

Alkaras je imao 40:0, imao tri meč lopte, ali ih nije iskoristio.

Đoković je vezao pet poena i izjednačio – 5:5.

17:14 Dolazi Alkaras do brejka, vodi 5:4 i u narednom gemu će servirati za titulu.

17:11 Alkaras je izjednačio, dobar gem Španca – 4:4.

17:07 Još jedan gem bez izgubljenog poena, Đoković vodi 4:3.

17:05 Imao je Đoković priliku za brejk, imao je jednu brejk loptu, ali se Alkaras, zahvaljujući sjajnim servisima, izvukao – 3:3.

16:52 Sjajan servis gem za Đokovića, bez izgubljenog poena – 3:2.

16:50 Alkaras je brzo izjednačio – 2:2.

16:45 Preživio je Đoković ovaj gem zahvaljujući dobrom servisu. Alkaras je imao četiri brejk lopte, ali nije uspio da ih iskoristi, Đoković vodi 2:1 u trećem setu.

16:35 Imao je Đoković 0:30, ali je Alkaras izdržao taj pritisak i izjednačiio u trećem setu 1:1.

16:29 Dobar gem za Đokovića, bez mnogo tenzija, srpski teniser vodi 1:0 na startu trećeg seta.

16:25 Gotov je i drugi set, Alkaras igra impresivno i vodi 2:0.

Ubjedljiva igra Španca, koji je i u drugom setu napravio dva brejka, dok Đoković ne pronalazi način da odgovori na igru rivala.

16:20 Dupla greška Đokovića, Alkaras stiže do još jednog brejka, pa će u narednom gemu servirati za 2:0 u setovima – 5:2.

16:17 Alkaras nastavlja sa odličnom igrom, vodi 4:2.

16:13 Dobar gem za Đokovića, smanjio je na 3:2.

16:11 Alkaras bez većih problema osvaja novi gem i vodi 3:1.

16:07 Đoković stiže do prvog gema u drugom setu, lijep poen na kraju gema – 2:1.

16:02 Siguran Alkaras, potvrdio je brejk vodi 2:0 u drugom setu.

15:57 I drugi set je počeo kao i prvi – brejkom Karlosa Alkarasa.

Španac dobro napada, osvojio je 10 od 20 poena na Đokovićev prvi servis.

15:52 Gotov je prvi set, Alkaras je slavio 6:2.

Mnogo bolja igra španskog tenisera, Đoković igra ispod očekivanja.

15:46 Konačno dobar gem za Đokovića, osvojio ga je bez izgubljenog poena – 5:2.

Alkaras će u narednom gemu servirati za vođstvo u setovima

15:44 Imao je Đoković prvu brejk loptu na meču, nije je iskoristio, pa Alkaras vodi 5:1.

Đoković je potpuno nemoćan, Alkaras sjajno igra.

15:38 Odlična igra Alkarasa, Španac je napravio još jedan brejk i vodi 4:1.

15:35 Još jedan dobar gem za Alkarasa, Španac vodi 3:1.

15:31 Prvi gem za Đokovića, do njega je došao, prije svega, dobrim servisom – 2:1.

15:28 Potvrdio je Alkaras brejk, dobro je servirao i stigao do 2:0.

15:24 Zavšren je prvi gem, trajao je 14 minuta, a do brejka je došao Alkaras, koji je iskoristio petu brejk loptu i poveo 1:0.

15:10 Počelo je finale, Đoković prvi servira.

14:24 Godinu kasnije isto mjesto, isti akteri, meč za slavu i istoriju – Karlos Alkaras i Novak Đoković danas (15) igraju finale Vimbldona.

Španski i srpski teniser su i prošle godine igrali u finalu, a na kraju je slavio Alkaras – 3:2 (1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4).

Alkaras je na putu do finala eliminisao Lajala, Vukića, Tijafoa, Umbera, Pola i Medvedeva.

Đoković, koji je na Vimbldon stigao nakon operacije koljena, je bio bolji od Koprive, Fernlija, Popirina, Runea, De Minora i Muzetija.

Alkaras je u karijeri tri puta igrao u finalu grend slema i slavio sva tri puta.

Sa druge strane Đoković danas 37. put u karijeri igra u finalu najvećih turnira, a ima priliku a osvoji 25. grend slem titulu.