„Lavice“ arhivirale Senegal, četvrtfinale sve bliže

Rukometašice Crne Gore ubjedljivo su savladale Senegal u utakmici drugog kola glavne faze na Svjetskom prvenstvom – 29:21 (18:8).

Sigurnom pobjedom nad afričkom selekcijom u Geteborgu „lavice“ su napravile veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale.

Senegal je samo u uvodnim minutima uspijevao da parira našoj selekciji.

Nakon toga, odbrana Crne Gore se fantastično posložila, napad je sjajno funkcionisao pa je prednost već do poluvremena bila dvocifrena – 18:8.

Ubjedljivo vođstvo dalo je prostora selektorki Bojani Popović da rotira u nastavku, ali je i pored toga sačuvana ubjedljiva porednost.

Po četiri gola u našoj selekciji postigle su Despotović, Godeč, Klikovac i Mugoša.

U posljednjem kolu glavne faze, Crna Gora će u ponedjeljak igrati protiv Švedske.

Teksutalni prenos mogli ste pratiti na našem portalu.

Kraj utakmice, sigurna i ubjedljiva pobjeda Crne Gore – 29:21!

26:15 Još sedam i po minuta do kraja utakmice.

24:13 Rutinsko odrađivanje posla crnogorske reprezentacije.

21:10 „Lavice“ u istom ritmu i nakon pauze.

19:8 Ivona Pavićević. Prvi gol u nastavku, nakon tri minuta igre.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena! Blistava igra i ubjedljivo vođstvo nađe selekcije – 18:8!

Deset odbrana Marije Rajčić.

16:7 Senegal postiže prvi gol nakon osam minuta i serije 7:0 naše selekcije. Još pet minuta do odmora.

15:6 Nastavlja se dominacija „lavica“ u Geteborgu!

11:6 Nakon gola Dijane Mugoše sa sedam metara, „lavice“ stižu do pet golova viška. Još 11 minuta do kraja prvog poluvremena.

8:5 Sredina prvog dijela. Naš tim kontroliše dešavanja na parketu.

6:3 Prvi put plus tri za „lavice“. U toku je 11. minut utakmice.

3:1 Peti minut meča, nakon vođstva Senegala, tri vezana gola naše reprezentacije.