„Ajkule“ bolje od Rumunije

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras Rumuniju 10:7, u utakmici posljednjeg, petog kola A grupe olimpijskog turnira u Parizu.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića ranije su ostali bez šansi za četvrtfinale, a protiv Rumunije ostvarili su prvi trijumf na turniru.

Osvojili su i dva boda za poraze nakon slabijeg izvođenja peteraca od Italije i Grčke, a izgubili su i mečeve od Hrvatske i Sjedinjenih Američkih Država.

Crnogorsku selekciju do pobjede vodili Marko Mršić sa tri i Stefan Vidović sa dva, dok su po gol postigli Jovan Vujović, Đuro Radović, Bogdan Đurđić Vasilije Radović i Vlado Popadić.

U rumunskoj selekciji dvostruki strijelac bio je Tudor-Andrej Fulea. U četvrtfinalu sastaće se: Grčka – Srbija, Španija – Hrvatska, Italija – Mađarska i Australija – Sjedinjene Američke Države.

Tekstualni prenos meča možete pratiti na našem portalu:

22:22h Gol Vidovića, „ajkule“ vode 7:5.

22:21h Napad s dva igrača više je imala Crna Gora, nije ga iskoristila – ostalo je 6:5.

22:19h Imaće „ajkule“ napad s igračem više, Gojković je tražio tajm-aut.

22:17h Ponovo je jedan razlike, Rumunija je preko Fulee smanjila na 6:5.

22:16h Prvi gol u trećem periodu je postigao Đuro Radović, i to u napadu s igračem više – 6:4.

22:12h Počela je treća četvrtina.

22:10h Kraj prvog poluvremena – Crna Gora vodi 5:4, Tešanović je spriječio već viđen pogodak za izjednačenje u posljednjim sekundama.

22:08h Crna Gora je propustila napad s igračem više za plus tri, sada je 5:4 poslije pogotka Judeana.

22:05h Prvi put je plus dva, drugi uzastopni gol Mršića – 5:3.

22:01h Treća prednost Crne Gore, Mršić je strijelac za 4:3.

21:57h Počeo je drugi period.

21:55h Kraj prve četvrtine – neriješeno je (3:3).

21:54h Treći put je matirao Tešanović, sada u napadu Rumunije sa igračem više – treće izjednačenje, gol Cepelusa za 3:3.

21:53h Sve sigurniji napad crnogorskih vaterpolista i novo vođstvo – Vidović je matirao Cika, „ajkule“ vode 3:2.

21:52h Drugo izjednačenje, gol Luteskua – 2:2.

21:51h Prva prednost „ajkula“ – pogodak s igračem više, upisao se Đurđić (2:1).

21:46h Gol naše selekcije u napadu s igračem više – Vujović je pogodio za 1:1.

21:45h Rumunija vodi 1:0 nakon skoro tri minuta igre – iz kontranapada je pogodio Đorđesku.

21:41h Počela je utakmica u „La Defons areni“.