Crna Gora nadigrala Bjelorusiju, pogađali Marušić i Krstović

Fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je, u prijateljskom meču, Bjelorusiju u Antaliji 2:0, na debiju novog selektora Roberta Prosinečkog.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore igra u Antaliji prijateljski meč sa Bjelorusijom.

Prosinečki je uoči meča kazao da kod njegovih igrača motivacije ne fali.

„Sigurno da upoznavanje svih igrača i taj prvi trening koji mislim da smo dobro i odradili, da su momci svi spremni što je najvažnije, motivisani za ovo što slijedi, te dvije utakmice i ovo druženje kroz ovih sedam dana što ćemo biti ovde u Antaijii. Mislim da je to uspjelo sve do sada, svi odradili kako treba i sad ćemo već sjutra razmišljati o toj utakmici koja dolazi“, kazao je Prosinečki.

19:43 Dušan Bakić je plasirao loptu, stativa je spasila Bjeloruse.

19:37 Camaj je zamijenio Marušića.

19:30 Fenomenalno je Mijatović odbranio penal, pa je onda još jednom intervenisao, ostaje 2:0.

19:25 Drešković je skrivio jedanaesterac.

19:24 Četvorostruka izmjena u našem taboru – izašli su Jovetić, Krstović, Đukanović i Janković, ušli su Dušan i Marko Bakić, Jovović i debitant Škrijelj.

19:22 Sjajno je izveo Jankvoić korner, a Drešković neometan sa pet metara glavom pucao preko gola.

19:18 Krstović je oštro ubacio u peterac, ali nije bilo nikoga na drugoj stativi da pošalje loptu u gol.

19:14 Uzvraća naša selekcija. Dobar volej Marušića, ali pravo u golmana Bjelorusije.

19:07 U nastavku je prva zaprijetila Bjelorusija, bila je to velika šansa. Morozov je izašao sam ispred Mijatovića, ali je šutirao pored gola.

18:49 Počelo je drugo poluvrijeme.

18:41 Krstović je nakon fenomenalne akcije duplirao vođstvo „sokola“ u 45. minutu. Jovetić je uposlio Vukčevića, koji je iz prve po zemlji ubacio na peterac, a napadač Lećea poslao je u mrežu.

18:38 Krstović je ponovo pokušao sa distance, lopta je otišla preko prečke.

18:36 Nova dobra odbrana Mijatovića, Ebong je šutirao sa 12-13 metara, ali naš golman je potvrdio klasu.

18:32 Mijatović je dva puta sjajno intervenisao u jednom napadu i sačuvao vođstvo „sokola“.

18:24 Crna Gora vodi od 27. minuta!!! Adam Marušić je nakon duge akcije i sjajne asistencije Stevana Jovetića pogodio iskosa sa desne strane suprotni ugao gola Bjelorusije.

18:15 Dobra akcija „sokola“ – Jovetić je šutirao iskosa sa lijeve strane, golman Bjelorusije je krajnjim naporom odbranio, a potom je odbrana Bjelorusije otklonila opasnost ispred Marušića.

18:11 Uzvratila je Bjelorusija, Ebong je šutirao glavom sa desetak metara, pored gola.

18:09 Opet Krstović pokušava, ali daleko pored stative prolazi lopta.

18:00 Pokušao je Krstović sa 20 metara, lopta je otišla pored stative.

17:59 Meč je počeo.

17:36 Bjelorusi nastupaju u sastavu koji je za većinu ljubitelja fudbala u Crnoj Gori nepoznanica.

16:47 Selektor „sokola“ Robert Prosinečki mogao bi na debiju da počne sa ofanzivnom formacijom 4-1-2-3.

17:35 Najave su se obistinile, Robert Prosinečki svoju prvu utakmicu na klupi „hrabrih sokola“ počinje sa izuzetno ofanzivnim sastavom.

Mijatović – Vešović, Tući, Drešković, A. Vukčević – Janković, Kuč, Jovetić – Marušić, Đukanović, Krstović.